Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

48 hodín bez médií

Napísal na 28. novembra 2016

V jame sa pre našich študentov konal projekt 48 hodín bez médií. Študenti sa rozhodli vyskúšať si, aké to je prežiť dva dni bez vplyvu médií.

Tento projekt organizoval kolektív štvrtákov, v rámci predmetu Mediálna výchova spolu s pan48-hodin-bez-mediii dekankou doc. PhDr. Danou Petranovou, PhD.

V rámci tohto programu si študenti vyskúšali aké to je fungovať celé dni bez internetu, mobilov, počítačov či dokonca kníh. Samozrejme, o skvelé aktivity, teplé priestory a stravu bolo dostatočne postarané.

Mali možnosť si vyskúšať ako trávili zimné večery naši prastarí rodičia, alebo sa otestovať či sa dokážu odreagovať pri čítaní, samozrejme bez online sveta.

Žiaci si mohli priniesť spacáky, športové oblečenie, spoločenské hry ako napríklad activity alebo človeče.

O dostatok energie sa postaral Redbull, študenti sa mohli tešiť aj na oimg_0146sviežujúcú odmenu v podobe čerstvých Bubble Tea.

Organizátori samozrejme nenechali študentov „zomrieť nudou„, nachystali pre nich veľa rôznych aktivít, medzi ktorými patrila aj skvelá jóga.

Veríme, že tento projekt oslovil oveľa viac študentov ktorí by si to radi vyskúšali v budúcnosti a takýchto projektov sa bude konať viac a viac.

 

 

<img_0147

Na záver sme sa popýtali študentov na ich pocity z prvých hodín strávených bez online sveta.

Michaela:  ,,Túto akciu hodnotím veľmi pozitívne, je tu naozaj veľká zábava, ani som si nemyslela že sa toľko nasmejeme, a to je len začiatok , hneď po príchode sme museli odovzdať všetko čo sa týka médií a to tablety, mobily a notebooky!“.

Janka: ,,Po príchode si pre nás pripravili polhodinové hry,ako napríklad vytvoriť báseň o médiách, museli sme vypísať fixky, so slamkami preniesť papieriky, čo bolo dosť náročné, ale najťažšia úloha bola vymydliť mydlo a museli sme sa aj striedať“.

Lukáš: ,,Je tu super, od Redbullu nám priniesli švihadlá ktoré môžeme využiť pri rôznych hrách, skvelé jedlo a hlavne príjemnú atmosféru. Som rád že nie som obklopený médiami, je to tu hlavne o komunikácií. Beriem to ako veľmi úspešnú akciu a odporučil by som každému študentovi aby ju naisto vyskúšal“.

Text:Dominika Budová


Pokračovať v čítaní