Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Z DENNÍKA #11madzentovych v Karlových Varoch – deň III.

Napísal na 5. júla 2015

#11madzentovych vždy dodrží, čo prisľúbi. Preto vám hneď na úvod prezradíme, ako dopadlo včerajšie premietanie Pretty Woman, ktoré v letnom kine uviedol sám Richard Gere. Postupne si zvykáme, že nič nefunguje tak hladko, ako si predstavujeme. S prvým kiksom #SmrťČeskýmTaxíkom sme sa stretli ešte pred odchodom do samotného kina. Otázku ,,Dobrý deň, koľko stojí taxík z hotelu Thermal do Letného kina?“ sme opakovali počas 40 minút tak často, že by ju dokázala zopakovať aj poloretardovaná korytnačka. Naozaj. Ešte väčší problém však bol s odpoveďami.

,,Dobrý deň, 500 korún českých!“ #OprotiJeBankaPomeJuVykradnúť #NepredáNiektoObličku?

,,Zdravím, bolo by to za 200, ale prišiel by až o trištvrte hodinku.“ #SkôrBySmeDošliNaRotopéde

,,A kde pri Thermal? To je široký pojem. Prečo voláte taxík, keď neviete, kde ste?“ #NoPresnePretoTyDilino!

Po úmornom obtelefonovávaní všetkých možných aj nemožných taxi služieb (ten účet za mobil ma mrzí, mami) sa konečne našla jedna, ktorá si po nás prišla. A aká to bola pre vodiča česť! Dostali sme polovičnú zľavu. Vraj také krásne Slovenky ešte neviezol. Na nízku cenu mal MOŽNO vplyv aj monológ madženty, ktorá sa vášnivo a dosť hlasno zaprisahávala, že ak sa dnes ešte niečo pokazí, nedopadne to dobre #EšteNiektoMaDnesVytočí #AOdhryznemMuKrk!.

Konečne sme dorazili do kina. Pretlačili sme madžentovú fotografku do prvej rady, šak nech máme najlepšie zábery. Zvyšok z nás sa vydal hľadať zadný východ, keďže sme uuuž asi tušili, že Riško sa sandálovým davom pri odchode tlačiť nebude. Podarilo sa. Posilnené pravým Plzeňským a odvahou Ráža, ktorý spieval Voda čo ma drží nad vodou v prime time na playback, sme si sadli neďaleko brány. A čakali.

,,Počujem hluk, Gere asi už vyšiel na pódium!“ – ,,Čo si,to ešte len vytiahol nohu z auta…“

O pár minút hluk utíchol a napätie bolo hustejšie ako babičkina krupica. Brána sa začala otvárať a auto za ňou pomaly štartovať. Odvážna madženta s FMKáčom v ruke sa rozbehla  a v štýle #ZastavMaAZomrieš vbehla dnu. SBSkár-NeSBSkár. Je to tam! Richard pomedzi blesky fotografov letmo pohladil FMKáča a madženta sa triasla viac, ako pred ,,tenkrát poprvé“. Máme fotku! Ibaže byyyy… sa našej fotografke nepodarilo prepchať za naspídovanou kolegyňou. No super. Nemáme fotku. A nemáme Kačenu… Nemáme Kačenu?! Našej spomínanej kolegyni fotografke, ktorú sme v kine pretlačili do prvého radu vypadol signál. Nevedela, kde sme. A my sme nevedeli, kde je ona,  keďže jej miesto vpredu zívalo prázdnotou. ,,Myslime ako Katka! Kde by sme boli?“ ,,Pri pive!“ Skoro. Stratená madženta sa našla na kopci, kde spokojne pozerala film. Bilancia strát a nálezov sa teda vyrovnala na 1:1. My už len dúfame, že fotku FMKáča v spoločnosti Richarda nájdeme medzi fotkami niektorých z médií, ktoré svojimi bleskami takmer zapríčinili slepotu jednej blond madženty.

Na ,,snídani“ sme si vyžiadali ,,křupky“. Chlapci plakali, dievčatá sa tešili, že konečne žiadne #nutričnáHodnotaNula jedlo. Po zmeškanej kyvadlovke a dopravení sa taxíkom do press centra, sme sa konečne všetci postretávali. Brainstorming je základom úspešného dňa! Jednou z výhod akreditovaných novinárov na filmovom festivale je, že si vyhliadnete akýkoľvek film v programe a idete si ho pozrieť do kinosál priamo tu, v hoteli Thermal. To bol plán na nedeľu, každý z nás si išiel po svojom a robil, čo ho baví. Jedna skupinka pozerala filmy, iná bola na tlačovkách, v presse, v strese a tak. 😀 Večerný chill v podobe grill-party bol najlepší záver dňa, aký sme si vedeli predstaviť. Občas máme totižto pocit, že sme skutočne prepracovaní. No uznaj! Striháš reportáž a myslíš na číslo fotky, ktorú potrebuješ použiť. 3696. V tom ti ale napadne, že nevieš či to stíhaš dorobiť a kedy presne ide bus. Pozrieš sa na madžentu vedľa a v hlave ti ide veta ,,Kedy nám ide bus?“, akurát že namiesto toho z teba výjde ,,3696″. Opýtaná sa na teba nechápavo pozerá: ,,Ty na mňa hovoríš v kódoch?“. Takže tak. Aj to sa občas stáva. Zatiaľ sa nám darí, vlasy vejú, očká ligocú a pánbožko pomáha. Čo nás čaká zajtra sa dozvieš čoskoro. Choď spať aby si potom vládal čítať. My dogrillujeme a tiež pôjdeme.

DSC_0249

DSC_0244

DSC_0234

DSC_0240

DSC_0237

text: Dominika Jurigová, smarty

foto: smarty

video: youtube channel FMKvoVaroch


Pokračovať v čítaní