Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Album roku 2023? Viktor Sheen novinkou Planeta opic valcuje hudobné rebríčky

Napísal na 21. októbra 2023

Viktor Sheen a jeho Planeta opic sa v Spotify rebríčkoch vyšplhali na prvé mieta. Jeden z najznámejších rapperov na našej scéne bol obklopený menami ako Bad Bunny či Offset.

Sheen, rodným menom Viktor Dundič, je na československej hip-hopovej scéne populárnym menom. Je známy svojím jedinečným štýlom, nákazlivými textami a neuveriteľnou energiou na pódiu.

Jeho texty sú odrazom osobných životných skúseností a spoločenských problémov. Piesne často sprevádzajú hlboké posolstvá, vďaka ktorým vyčnieva z davu. Okrem toho, je tiež známy svojou vtipnou hrou so slovami a inteligentnými metaforami, ktoré sa stali charakteristickým znakom jeho hudby.

Nabitá tvorba

Rapper pôvodom z Kazachstanu vydal debutový album Jungler v roku 2017. Spolupracoval na ňom s menami ako s Robin Zoot, Yzomandias a Jickson. Hity Vata, Tchibo či Nescafé, presiahli na platforme YouTube hranicu 5 miliónov zhliadnutí. Vďaka tomu sa Viktor dostal medzi špičku domácej rappovej scény. 

Od začiatku svojej kariéry vydal množstvo úspešných diel. Významná je trilógia Černobílej svět, Barvy a Příběhy a sny. Prvý z troch albumov mal veľký úspech vďaka hitu Až na měsíc. Pieseň vznikla v spolupráci so známymi českými interpretmi ako Nik Tendo, Hasan a Calin.

Rovnako sa darilo aj ostatným albumom. Dosiahli vysokú počúvanosť, vďaka čomu sa dlhodobo udržiavali v hudobných rebríčkoch. Viktor viackrát získal Platinové ocenenie a streamovacia platforma Spotify ho v decembri 2021 vyhlásila najpočúvanejším českým interpretom roka.

Viktor a Calin

Úspešný umelec tvorí nerozlučnú dvojku so svojím kolegom Calinom. Spolupracovali spolu na viacerých piesňach ako Ona chce tančit, Virtuální drogy či Sangria, ktoré zožali úspech. Duo navyše začiatkom tohto roka vydalo úspešný album Roadtrip.

Projekt obsahuje 12 pesničiek, pričom ho odštartoval singel Dívej. Najväčšiu pozornosť však dostal Safír, ktorý ovládol streamovacie platformy. Videoklip na YouTube kanále rychlí kluci má cez 2,5 milióna vzhliadnutí. Pýši sa kvalitným spracovaním a farebným vizuálom.

Calin a Viktor Sheen
Promo fotografia Calina a Viktora k albumu Roadtrip. Zdroj: Instagram/calinpan

Viktor a Calin spoločne vystúpili v Pražskej O2 Aréne. O skvelú atmosféru sa postarali skladby z Roadtrip, ale aj staršie známe diela. Koncert sprevádzalo množstvo svetelných, ale aj dymových efektov. Vyvrcholením večera bol krst spomínaného úspešného albumu.

Planeta opic

V rovnaký deň vydal Sheen novinku Planeta Opic. Je to referencia na prvú pieseň debutového albumu Jungler. Novinka obsahuje 15 skladieb, pričom na ňom môžete počuť interpretov ako Yzomandias, Annet X, PTK alebo samozrejme aj Calina. 

V rebríčku celosvetovo najstreamovanejších čerstvo vydaných albumov je umelec obklopený veľkými menami hudobného sveta ako sú Bad Bunny, Offset alebo Troye Sivan. Pre českého hudobníka je to obrovský úspech.

Viktor Sheen Planeta opic
V Spotify rebríčku sa Sheenov album umiestnil na 9. priečke. Zdroj: Instagram/spotify

Planeta opic má v porovnaní s predošlou Viktorovou tvorbou rappovejší nádych, no stále obsahuje hudobu, na ktorú sú jeho fanúšikovia zvyknutí. Sheen predviedol to najlepšie zo svojich lyrických a technických schopností.

Fanúšikovia sú z diela nadšení. Všetky nahrávky sú v hudobných rebríčkoch, pričom sa najlepšie darí songom Dopamin a Království. Album opäť dokázal, prečo je český umelec jedným z najznámejších mien na scéne. Jeho úspech je odrazom odhodlania a tvrdej práce.

Viktor Sheen a jeho Planeta opic majú vďaka svojej popularite našliapnuté na to, byť tohtoročným albumom roku. Umelec je v súčasnosti jedným z najúspešnejších rapperov v Českej republike a jeho hudba inšpiruje a spájala ľudí z rôznych prostredí.