Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Virálne songy na perfektné zakončenie leta, ktoré sú na prvých miestach aj na jeseň

Napísal na 21. októbra 2023

Koniec babieho leta nám naznačil len jedno, začína zima. Na hudobnej scéne sa predstavili virálne songy, na ktoré sa ani po lete nezabudlo.

Virálne skladby z leta sú stále na vysokých priečkach a ich popularita neklesá. Aj keď teplé dni už skončili a prichádzajú nízke teploty, ľudí stále baví slnečné počasie, ktoré prinášajú niektoré letné skladby, s ktorými nám pripomínajú letné mesiace. Pripravili sme si pre vás celkovo sedem songov. Zachytili ste všetky?

Jungkook feat. Latto – Seven

Bývalý člen BTS s jeho prvou sólovou skladbou Seven mieril na vrch rebríčka letných hitov a zároveň do klubov na párty. Na piesni sa podieľal aj hudobník Latto, pričom je to ich hneď prvý song, ktorý sa dostal do celosvetových rebríčkov ako sú Billboard Hit 100 či UK Charts Top 40.

Skladba vyšla v polovici júla a stala sa veľmi rýchlo virálnou. Na Tiktoku s ňou bolo vytvorených cez milión videí a toto číslo stále rastie. Jeon Jung-Kook sa v rozhovore pre Rollingstone vyjadril, že robiť hudbu sólo je pre neho nová skúsenosť, ale užíva si ju. Snaží sa divákom ukázať v čo najlepšom svetle, a dáva si záležať na nahrávaní skladieb a natáčaní videoklipov.

Určitú chvíľu sa šírila informácia, kde speváka obvinili z plagiátorstva. Správa tvrdila, že si spevák údajne požičal hlavnú časť piesne Time of Mask od Fina KL. BigHit Music okamžite reagovalo a označili správy za nepravdivé. Vo vyhlásení tiež uviedli: „Seven je skladba, ktorá vznikla v spolupráci piatich zahraničných skladateľov a je to tvorba, ktorá vôbec nesúvisí s piesňou spred 24 rokov, ako tvrdia niektorí.“

Tate McRae – Greedy

Takmer po ročnej prestávke Tate McRae vypustila do sveta energickú pieseň Greedy. Malú ukážku zverejnila už na začiatku augusta, avšak skladbu vydala až v presnej polovici septembra. Bolo jednoznačné, že takto chytľavé dielo sa hneď zaradí medzi virálne songy.

Pieseň je veľmi živá a jej cieľom je podporiť zdravé sebavedomie žien. Chlapom v texte skladby odkazuje, aby sa nedali príliš pohltiť túžbou po nej a hravo sa im vysmieva, že aj ona by chcela samú seba. Pri tvorbe videoklipu spolupracovala s choreografom Seanom Bankhead a Aerinou Moreno, ktorá jej celé video režírovala.

Po oficiálnom vydaní songu a videoklipu odpovedala na otázky o zákulisí natáčania v podobe videa. V ňom spomenula aj vtipné momenty, ktoré sa prihodili už v deň natáčania. Oblepené topánky lepiacou páskou, ktoré nakoniec skončili ako módny doplnok, či zabudnuté veci týkajúce sa jej vizáže, im teraz už len vyčaria úsmev na tvári.

CardiB feat. Megan Thee Stallion – Bongos

Song Bongos je druhou kolaboráciou CardiB a Megan Thee Stallion. Naposledy spolu pracovali na skladbe WAP v roku 2020. Pieseň vydali začiatkom septembra, a jej energia zaručila vysoké čísla počúvanosti a sledovanosti od samého začiatku.

Tento ohromujúco farebný a hravý videoklip režírovala Tanu Muino. CardiB s ňou spolupracovala už predtým na videoklipoch skladieb Up, Wild Side a Rumors, čo boli rovnako virálne songy.

Na financovaní jej videoklipov určite nešetrí a jej vydavateľstvo zaplatilo okolo dvoch miliónov dolárov. Kvôli nepriaznivému počasiu musela ostať natáčať v USA, aj napriek tomu, že vyslovene chcela točiť mimo Spojené štáty. V rozhovore pre Revolt uviedla, že si najala až 20 ochrankárov, ktorý strážili miesto natáčania pred fotografmi, čo bolo finančne veľmi náročné.

Cassö, RAYE, D-Block Europe – Prada

Vedeli ste, že virálny song Prada, je neoficiálnym remixom na pieseň Ferrari Horses? Cassö po publikovaní krátkej časti remixu, v máji tohto roku, dielo premenoval a následne ho vydal v auguste, ako samostatnú pieseň. Singel trhá rebríčky po celej Európe a dostal sa aj do prvej desiatky v Austrálii.

Ferrari Horses je skladba od britského hip-hopového kolektívu D-Block Europe, ktorí na nej spolupracovali s britskou speváčkou RAYE. Vydali ju ako samostatný song v roku 2021 z albumu D-Block Europe The Blue Print: Us vs. Them. Pieseň sa v tom čase dostala na 14. miesto v Spojenom kráľovstve. Prítomnosť však potvrdzuje fakt, že jej remixu sa darí lepšie a rozšíril sa aj medzinárodne do takmer polovice sveta.

Paul Russell – Lil Boo Thang

Skladba Lil Boo Thang je pre tých, ktorí sa chcú počas počúvania cítiť spokojne, a mať pocit ozajstného šťastia. Russell zverejnil časť piesne už v polovici júla, ale celú verziu vydal až pred koncom augusta. Viralitu tohto songu potvrdzuje aj úspech videí na Tiktoku, kde jednotlivé videá majú dokopy cez desať miliónov zhliadnutí.

Bilboard vo svojom článku píše, ako spevák na svojich sociálnych sieťach zdieľal príbeh tejto skladby. Mal ťažké obdobie a keď toho už v jeden deň bolo naňho veľa, zapol si jeho obľúbenú hudbu a predstavoval si, že niečo oslavuje. Toto bolo témou aj samotného videoklipu. Paul chce, aby si ľudia viac užívali prítomné radostné momenty, než sa utápali v smutných spomienkach.

Kenya Grace – Strangers

Medzi virálne songy prvých septembrových týždňov sa zaradila aj pieseň Strangers od speváčky Kenya Grace. Virálnou sa stala na Tiktoku, kde Kenya zverejnila video zo zákulisia nahrávania a úsek zo samotnej piesne. Skladba získala viac než 50 miliónov zhliadnutí.

Pred pár dňami Grace potešila fanúšikov veľkou novinkou. Koncom októbra sa chystá na turné. V Európe, konkrétne v Amsterdame, začína už 22. októbra, a končí v USA, v Toronte, a to 14. decembra. Túto správu oznámila minulý týždeň na svojom Instagrame a ľudia sa jej vystúpení nevedia už dočkať. Podrobnejšie sme sa jej venovali aj v predošlom článku.

Medzi virálne songy prvých septembrových týždňov sa zaradila aj pieseň Strangers od speváčky Kenya Grace.
Bude spievať celkovo v Amsterdame, Berlíne, Paríži, Londýne, New Yorku, Los Angeles a Toronte. Zdroj: Instagram/kenyagrace

Tyla – Water

Tyla Laura Seethal, 21-ročná juhoafrická speváčka, sa po 55 rokoch stala prvou najmladšou a zároveň prvou sólovou speváčkou, ktorej pieseň sa dostala do rebríčka US Billboard Hot 100. Song sa stal virálnym vďaka tanečnej výzve, ktorú vytvorila jej tanečná choreografka Litchi.

Tento tanečný kúsok Tyla tancuje aj vo videoklipe a nesklame fanúšikov ani počas živých vystúpení. Na Tiktoku má jej tanečné video takmer 30 miliónov zhliadnutí. Na YouTube sa zas stalo virálne speváčkine vystúpenie v meste Kigali v Afrike.