Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Viete, čo znamenajú symboly ≈ ☮ alebo ∆ ?

Napísal na 5. apríla 2013

Možno ste v poslednej dobe zaznamenali, že hudobná scéna sa začala meniť na akýsi zhluk rôznych znakov či symbolov, ktoré však pre verných fanúšikov znamenajú viac než iba pár bezvýznamných čiar. 
Najmä nové kapely, ktoré sa na scéne objavili len nedávno, priniesli so sebou okrem nového štýlu hudby aj celú filozofiu toho, ako chcú odlíšiť seba aj svojich fanúšikov.
Stretli ste sa nedávno napríklad so zvláštnym vlnitým znakom rovná sa a nevedeli ste, kam ho máte zaradiť? Aetter vám teraz bližšie predstaví kapely, ktoré sa za týmito symbolmi schovávajú.

Swim Deep

SWIM DEEP ≈

Swim Deep sú úplne nový fenomén, ktorý sa na anglickej indie popovej scéne objavil len nedávno. Táto štvorica z Birminghamu ešte ani nestihla vydať svoj prvý album a už si získala srdcia mnohých fanúšikov.
Ich debut je už však na ceste, Where The Heaven Are We má vyjsť 29. júna.
Na konte už ale majú 4 single: King City, Honey, The Sea a ich najnovšou skladbou sa stala pieseň She Changes The Weather.
Ich poznávacím znakom či symbolom sú dve nad sebou vodorovné vlnovky ≈, vďaka ktorým sa ich fanúšikovia môžu odlíšiť, ale aj nájsť.
Pozrite si ich videoklip k veľmi úspešnej piesni The Sea, ktorá túto štvoricu v zložení Austin, Higgy, Zachary a Cavan preslávila najviac.


PeacePEACE 

Tento znak je pomerne ľahko pochopiteľný, avšak treba brať na vedomie, že už nejaký ten čas charakterizuje aj fanúšikov a samozrejme samotnú skupinu Peace.
Štvorica Harry, Samuel, Dominic a Douglas si tento názov nevybrali náhodne. Sami o sebe hlásajú, že sú mierumilovná a priateľská kapela, čo dokazuje aj ich príjemná hudba v štýle indie rocku, ktorú si môžete vypočuť aj na ich debutovom albume In Love, ktorý vyšiel 25. marca.
Predchádzalo mu veľmi úspešné EP Delicious, ktoré živo znázornilo, akým smerom sa táto anglická formácia chce uberať.
Ich najnovším singlom z albumu In Love sa stala skladba Follow Baby. Videoklip k tejto piesni si môžete pozrieť v priloženom videu.

alt-jALT-J 

Aj samotný názov tejto formácie z Veľkej Británie sa môže zdať pre mnohých záhadou. Keď vám však napovieme, že slovo „Alt“ je v tomto prípade myslené ako klávesová skratka, ktorá v kombinácii s písmenom „J“ vytvorí grécke písmeno delta (∆), ktoré vyzerá ako trojuholník, asi vám to už začne trocha dávať zmysel.
Možno si naopak poviete, že je to celé zbytočne komplikované. Alt-J sa však snažia dosiahnuť úplný opak, a to krásu v jednoduchosti. Veď názov, ktorý si chlapci vymysleli, že veľmi originálny a dobre premyslený, nakoľko písmeno delta funguje aj ako matematický symbol, ale taktiež znamená zmenu. A tú do nezávislej scény nepochybne priniesli. Potvrdzuje to aj ich získanie prestížneho ocenenia Mercury Prize za ich debutový album An Awesome Wave.
Jednoduchosť no zároveň aj hravosť tejto kapely možno nájsť v ich skladbách okamžite. Ak vás Alt-J oslovili, pozrite si videoklip k ich úplne prvému singlu Breezeblocks.

Text: Lenka Molnárová
Zdroj: www.youtube.com