Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Trnavská noc zážitkov je po roku späť

Napísal na 18. mája 2019

Pripravte sa na Trnavskú noc zážitkov a vychutnajte si Trnavu všetkými zmyslami. Už 25.mája na Trojičné námestie opäť zavíta každoročný nezabudnuteľný festival Lovely experience plný moderných technológií, interaktívnych inštalácií, hudby a emócií.

Trnava bude po roku opäť lovely. Tento raz zas o čosi viac ako po minulé roky. Tešiť sa môžete na množstvo noviniek, ktoré festival prinesie. Na svoje si prídu všetci, starí či mladí. Lovely experience prináša multimediálny zážitok pre oko každého diváka.

Organizátor festivalu Matúš Izakovič na tlačovej konferencii prezradil, že tento ročník je pre Lovely experience prelomový. Prvýkrát festival prinesie okrem programu na námestí aj interiérové inštalácie.

Tlačová konferencia s organizátorom festivalu Matúšom Izakovičom a riaditeľkou divadla Zuzanou Šajgalíkovou. Zdroj: Veronika Sásiková

„Inštalácie sa dotýkajú všetkých zmyslov návštevníkov, dá sa ich dotknúť, ovoňať, vidieť aj počuť. Aj preto sme sobotu 25. mája pomenovali Trnavská noc zážitkov,“ priblížil organizátor Matúš Izakovič.

Príďte do Divadla Jána Palárika rozozvučiť Les netykavek. Jedinečná inštalácia dovoľuje návštevníkom dotýkať sa lúčov, pomocou ktorých budú môcť vytvoriť jedinečné zvukové zážitky.

Počas programu vás bude prevádzať virtuálna moderátorka Leyla s rozmermi 6×10 metrov, vytvorená pomocou  hologramu.

Organizátori rozdali 6000 skeletov do základných škôl, z ktorých vyberú 300 a tie premietnu na stenách budovy Divadla Jána Palárika. Videomaping poskytne deťom priestor na to, aby si vymaľovali svoje divadlo. O tom, ktoré detské kresby porota vyberie sa rozhodne v piatok pred festivalom. Preto ak sa váš brat, sestra, sesternica či vaše dieťa zapojili do tejto skvelej akcie, príďte sa v sobotu 25. mája o 20.30 pozrieť na múry divadla. Možno tam uvidíte práve ich kresbu.

Vybraná kresba od detí zo základných škôl. Zdroj: Veronika Sásiková

Kresby od školákov nie sú jediným bodom Lovely experience, pri ktorom sa organizátori rozhodli dať návštevníkom priestor, aby aj oni mohli byť súčasťou festivalu.  Create your own Touareg umožňuje návštevníkom skrášliť automobil Volkswagen vlastným výberom farieb podľa ich fantázie. Prostredníctvom Magenta Lovely Messengeru budú mať zase možnosť odoslať na mestskú vežu odkazy svojej láske alebo aj všetkými ľuďom na námestí.

Okrem prednášok a inštalácií v Malom Berlíne a Divadle Jána Palárika sa môžete tešiť aj na nezabudnuteľnú audiovizuálnu šou Epochy, v ktorej vystúpi spevácky zbor, tanečné zoskupenia a nad vašimi hlavami predvedú svoje vystúpenie talentovaní akrobati.

Akrobatická show Lovely experience 2018. Zdroj: TS

Čo by to bol za festival bez párty do rána. Lovely experience však myslel na všetkých, nie len na samotných návštevníkov, ale aj na obyvateľov Trnavy. Silent párty si môžu návštevníci užiť na slúchadlách od 22. hodiny a nikoho tým nebudú rušiť.

Lovely experience si podmaní vaše zmysly

Z Amsterdamu do Trnavy dorazí svetová špička DJ Richard Durand, ktorý zahrá priamo z balkóna trnavského divadla. Z Maďarska dorazí DJ Ialaz a zo Spojeného kráľovstva Conduta. Našich českých susedov zastúpi Moscalus a domácu scénu dídžeji Lixx a Stame.  Silent párty zakončí Richard Duran svojím setom na uvítanie slnka. Počas Silent párty budú mať návštevníci možnosť naladiť sa na tú správnu hudobnú vlnu a na slúchadlách si nastaviť 2 hudobné kanály.

Posledné dve inštalácie zostávajú na teraz prekvapením a čerešničkou samotného programu, ktorý si pre nás tento rok organizátori pripravili.

Lovely experience zavíta do Trnavy už 25. mája. Zdroj: TS

Vstup na festival je dostupný pre všetkých. Lístky si však musíte kúpiť na interaktívne inštalácie v Malom Berlíne a divadle a taktiež na Silent párty, pretože počet slúchadiel je obmedzený. 

Hovoríte si, čo ak bude pršať? Nebojte sa, organizátori mysleli aj na to a majú plán B. Všetky prednášky, ktoré počas festivalu odznejú sa dajú pripraviť aj počas zlého počasia. Jediný problém by mohol nastať pri Silent párty, no organizátori majú prichystané aj záložné kryté riešenie. Predpovede však momentálne ukazujú, že nás čaká slnečné počasie, preto poďme spoločne spoznať Trnavu všetkými zmyslami už 25. mája na Trojičnom námestí.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár