Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

To All The Boys I’ve Loved Before

Napísal na 4. septembra 2018

Film To All The Boys I´ve Loved Before pochádza z dielne americkej spoločnosti Netflix a vznikol na základe knižnej predlohy. Za knihu je zodpovedná americká autorka Jenny Han. Knižné vydanie vyšlo už v roku 2014, no na filmové spracovanie sme si museli počkať štyri roky. Od premiéry filmu neprešiel ešte ani mesiac, no zdá sa, že nejednému divákovi (alebo skôr diváčkam) pomotal hlavy.


To All The Boys I´ve Loved Before.  Typická tínedžerská romantická komédia. Teda, nie až tak typická. Určite si o tom už počul, možno si tento film už aj videl. Ak si tento film ešte nevidel, nevadí, ale ak si o ňom ešte ani nepočul, tak to je naozaj zvláštne.  Premiéra filmu bola na Netflixe len 17. augusta 2018 a od vtedy ako keby sa s týmto filmom roztrhlo vrece na každej sociálnej sieti.

V hlavných úlohách sa predstavili Lana Condor ( Lara Jean ), Noah Centineo ( Peter Kavinsky ) , Janel Parrish ( Margot – sestra Lary Jean, známa aj ako Mona zo seriálu Pretty Little Liars ), Israel Broussard ( Josh ) a John Corbett ( otec Lary Jean ).  Film režírovala Susan Johnson.

Cover k filmu To All The Boys I´ve Loved Before

Zápletka:

Lara Jean Song Covey, je šestnásť ročné dievča, ktoré vyrastá s otcom a dvomi sestrami – mladšou Kitty a staršou Margot. Vždy keď sa Lara Jean zamiluje, napíše svojej láske zaľúbený list, ktorý ale nikdy nepošle, ale schová si ho do krabičky, ktorú jej darovala jej zosnulá mama.  Práve vtedy, keď Margot odchádza na univerzitu do Škótska, rozíde sa so svojím priateľom Joshom, ktorý je taktiež aj ich sused. Pred tým, ako Josh chodil s Margot, boli on a Lara Jean najlepší priatelia. Práve vtedy napísala aj jemu zaľúbený list a odložila si ho do krabičky.  Potom, ale ako sa s ním Margot rozišla, Lara Jean zisťuje, že jej city voči Joshovi sa vracajú.

Jedného dňa sa ale stalo niečo, s čím Lara Jean nikdy nepočítala. Niekto anonymne poslal všetkých päť listov, ktoré za celý svoj život napísala. Peter Kavinsky, stredoškolský lámač ženských sŕdc a jeden z chlapcov, do ktorých bola Jara Jean kedysi zaľúbená, príde za ňou a snaží sa jej vysvetliť, že on do nej zaľúbený nie je, aj keď mu to veľmi lichotí. Lara Jean je veľmi zmätená a až vtedy zistí, že Peter sa odvoláva na jej ľúbostný list, ktorý mu kedysi napísala. Z toho všetkého jej príde zle a odpadne. Keď sa prebudí, vidí, ako ku nej kráča Josh, a taktiež drží v ruke jej list. Preto sa v tej chvíli vrhne na Petra a začne ho bozkávať, aby ani jeden – Margot a Josh nezistili, že jej Josh nie je ľahostajný.

Na druhý deň príde Peter za Larou Jean s návrhom, aby spolu začali „na oko“ chodiť, pretože Peter chce získať späť svoju bývalú priateľku, ktorá keď sa dozvedela o ich spoločnom bozku, skoro vyskočila z kože. Lara Jean najskôr váha, nie je si tým nápadom istá, no napokon s falošným vzťahom súhlasí a uzavrie s Petrom presnú dohodu ako bude ich vzťah vyzerať.

Peter Kavinsky uzatvára dohodu s Larou Jean o ich falošnom vzťahu

To, ako sa to vo filme vyvíjalo ďalej ti už písať nebudem. Ak ťa zaujal článok alebo horíš zvedavosťou, prečo je taký veľký rozruch okolo tohto filmu, tak si ho pozri sám. Každopádne je to oddychovka. Film, pri ktorom zaplesá srdce nejednému romantikovi, ale je to aj film, ktorý ti ukáže, že držať všetky pocity zo straty milovanej osoby v sebe a báť sa vzťahov,  nie je to najlepšie čo môžeš v živote spraviť.  Ak si doteraz nevedela kto Noah Centineo je, tak ver, že po vzhliadnutí tohto filmu ho budeš vidieť proste všade.

Trailer:

Zdroje: Youtube


Pokračovať v čítaní