Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Spájajú filmové umenie s ikonickými piesňami. Aetter prináša osmičku klasických i novších muzikálov

Napísal na 14. marca 2021

Piesne z muzikálov sa často stávajú spevavými evergreenmi, ktoré obľubuje viacero generácií. Pozrite si, aké tipy na klasické i novšie muzikály sme vybrali. 

Omrzeli vás romantické, kreslené alebo akčné filmy? Čo tak, keby ste si pozreli niečo, v čom sa s dejom spája hudobná zložka? Muzikály sú ako stvorené na oddychový víkend alebo filmový večer. Prinášame vám tipy na muzikály, ktoré si myslíme, že sa oplatí vidieť.

1. Hair (1979)

Film z dielne známeho režiséra Miloša Formana je pre diváka skutočne silným zážitkom. Zobrazuje obyvateľov USA, ich postoj ku vtedajšej vojne vo Vietname a komunitu mladých hippies, čo predznamenáva, že v snímke uvidíme protest proti vtedajším konvenciám, temperament a typickú mladistvú rebéliu. V časoch premiéry snímka kritizovala ľudskú ľahostajnosť voči násiliu a poukazovala na celkovú zbytočnosť vojny.

2. Mamma Mia! (2008)

Ikonickí herci ako Colin Firth, Meryl Streep a Pierce Brosnan sa objavili v legendárnej snímke zo slnečného prostredia gréckeho ostrova. Riešia sa v nej témy ako svadba, pikantná minulosť hlavnej hrdinky, priateľstvo a samozrejme, láska.

Najsympatickejší na tomto muzikáli je práve hudobný základ, ktorým sú piesne populárnej hudobnej skupiny ABBA. V roku 2018 vyšlo aj pokračovanie Mamma Mia! Here We Go Again. Po zhliadnutí filmu si budete definitívne pospevovať aspoň jednu pieseň, ak nie všetky.

3. High School Musical (2006)

Klasika televíznej stanice Disney Channel – kto ju mal, ten vie. Tínedžerská romanca, stredná škola, letné prázdniny a kamaráti sú základné atribúty tejto rozkošnej trilógie. Pôvab filmu spočíva v tom, že nie je príliš realistický, no zaručene vyvolá spomienky na detstvo, ktorým nás Disney Channel neodškriepiteľne sprevádzal.

V hlavných úlohách sa objavili Zac Efron, Ashley Tisdale či Vanessa Hudgens. Stavíme sa, že mnohé pesničky si niektorí pamätajú dodnes.

4. Bohemian Rhapsody (2018)

V biografickom filme o hudobnej skupine Queen sa hlavnej úlohy zhostil Rami Malek naozaj bravúrne. Na plátno preniesol energiu a svojský štýl Freddieho Mercuryho. V roku 2019 získal Rami Oscara za najlepšieho herca v hlavnej úlohe.

V snímke uvidíte cestu Queen ako mierila ku hviezdam, ale aj legendárny koncert Live Aid z roku 1985. Počas vystúpenia predviedla skupina ohromnú show, na ktorú spomínajú mnohí. Film je svieži, energický a po jeho zhliadnutí sa budete cítiť rovnako, ako sme ho opísali.

5. Grease (1978)

Muzikál Pomáda videl každý aspoň raz a ak aj nevidel, určite o ňom aspoň počul. Prenesie vás do päťdesiatych rokov, ktoré boli obdobím kožených búnd a áčkových sukní.

Zoznámi vás s hlavnými postavami Dannym a Sandy v podaní Johna Travoltu a Olivie Newton-Johnovej, ktorí spolu prežili letnú lásku a teraz sa nečakane stretávajú na rovnakej strednej škole, keďže Sandy je tam nová. Niektorých možno poteší fakt, že existuje aj pokračovanie z roku 1982. Ak sa potrebujete rozveseliť, určite siahnite po tomto muzikáli, pretože chytľavé pesničky zaručene odvedú svoju prácu.

6. The Greatest Showman (2017)

Príbeh Najväčšieho Showmana je založený na skutočnej historickej postave. Phineasa Taylora Barnum bol známy americký podnikateľ a zabávač, vďaka ktorému vraj vznikol šoubiznis.

Vo filme pretaví svoje fantastické nápady do veľkolepého predstavenia, ktoré si napriek prvotným predsudkom zamiluje celý svet. Hlavnú postavu Phineasa stvárnil herec Hugh Jackman. Spolu s ním v snímke uvidíte aj Zendayu či Zaca Efrona. Film tiež oplýva povznášajúcimi piesňami s hodnotnými textami.

7. The Phantom of the Opera (2004)

Dej Fantóma Opery sa odohráva v Paríži počas 19. storočia. V snímke uvidíte milostný trojuholník a silné emócie ako vášeň, žiarlivosť či hraničné situácie.

Za strhujúci hudobný sprievod, ktorý sa objavuje vo filme počas celej minutáže, si vyslúžil mnohé ocenenia. Hlavné postavy, sopranistku Christine a znetvoreného hudobného génia, stvárnili Emmy Rossum a Gerard Butler.

8. Beauty and the Beast (1991)

V pôvabnom kreslenom filme od Disneyho ožíva známy príbeh láskavej dievčiny a ohyzdného netvora. Dávno neplatí, že animované filmy sú len pre detského diváka, pretože každý si v nich dokáže nájsť to svoje.

Kráska a zviera bol historicky prvým kresleným filmom, ktorý bol nominovaný na Oscara za najlepší film. Sošku napokon získal za najlepšiu pieseň a najlepšiu hudbu.

Zdroje: csfd.cz, cine-max.sk, rottentomatoes.com


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár