Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Tak trochu iný vyšetrovateľ

Napísal na 17. októbra 2016

jack-reacher-2-never-back-cruise-filmingBývalý vojenský policajt má pred sebou ďalší náročný prípad. A ako to už býva, ani teraz nedáva na prvý pohľad žiadny zmysel.

V roku 2012 sa do kín uviedol prvý film s tak trochu iným vyšetrovateľom. Volal sa Jack Reacher a snímka niesla podtitul Posledný výstrel. Režisérom filmu bol Christopher McQuarrie a námet čerpal z populárnej knižnej série Leeho Childa, konkrétne podľa deviatej časti s rovnomenným názvom, aký niesol filmový titul zo spomínaného roku. Postavu bývalého vojenského vyšetrovateľa vtedy stvárnil herec Tom Cruise (Top Gun, Mission Impossible 1 – 5, Zopár správnych chlapov, Posledný samuraj, Vojna svetov). Inak tomu nebude ani teraz, pri pokračovaní tohto akčného filmového titulu. Aj teraz sa pre zmenu režisér Edward Zwick nechal inšpirovať knižnou sériou. Aktuálne mala adaptácia osemnástej časti k dispozícii rozpočet 96 miliónov dolárov.

jack-reacher-2-poster-cruise-smuldersAko je už známe, major bývalej vojenskej polície Jack Reacher najradšej pracuje na prípadoch, ktorých oficiálny postup by bol priveľmi zdĺhavý. V obľube má zločiny s príchuťou armády, čo je mu ako bývalému vojenskému policajtovi dosť blízke. Náročné, komplikované, no predovšetkým zločiny, ktoré na prvý pohľad nedávajú žiadny zmysel. Tie miluje najviac. To sa nezmení ani teraz, keď sa vracia na bývalú vojenskú základňu a prekvapene zistí, že je obvinený zo zodpovednosti za vraždu spred 16 rokov na rovnakej základni. Ako očistí svoje meno?

To však ani zďaleka nie je všetko a problémy tým nekončia. Práve, keď sa rozhodol pozvať na rande krásnu bývalú kolegyňu Susan Turnerovú (Cobie Smulders), je veliteľka Turnerová obvinená zo špionáže a zrady. Táto kráska má čistú povesť, no teraz v jej okolí ľudia umierajú podozrivo rýchlo, a tak je jasné, že Jack musí dokázať jej nevinu a dostať ju von z väzenia. To nebude také ľahké, pretože to sa niekomu rozhodne nebude páčiť, a tak bude prinútený použiť naozaj drsné a odporné prostriedky na dosiahnutie svojho vytýčeného cieľa.

"Marvel's Captain America: The Winter Soldier" Maria Hill (Cobie Smulders) Ph: Zade Rosenthal © 2014 Marvel. All Rights Reserved.

Urobí to, čo Reacher absolútne nečaká, lepšie povedané, ani o existencii toho človeka vôbec nevie. Sám bude prekvapený, keď sa dozvie, že protivník má veľké eso v rukáve, ktorým je Reacherova dcéra. Jack totiž o nej nemal ani najmenšie tušenie, a teraz musí žiť s faktom, že je otec, a, navyše jeho objavenej dcére hrozí nebezpečenstvo, pretože sa ju niekto pokúša zabiť. A samozrejme je jasné, kto to asi je. Tu už ide skutočne o veľa. Dokáže Jack Reacher svoju nevinu v súvislosti s dávnou vraždou na bývalej vojenskej základni, očistí meno svojej kolegyne Susan, naučí sa žiť s pocitom, že má dcéru a zachráni aj jej život? Ako si s týmto všetkým Jack Reacher poradí, uvidíme v pokračovaní filmovej snímky plnej akcie a napätia s názvom Jack Reacher: Nevracaj sa.

tom-cruise-in-jack-reacher

 

 

 

 

Tom Cruise ako bývalý vojenský policajt Jack Reacher príde do slovenských kín už 20. októbra.

zdroje: filmpress.sk, filmpro.sk, csfd.cz