Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Spevák Peter Leto prišiel do štúdia Rádia Aetter

Napísal na 30. augusta 2022

Hudobník, multi-inštumentalista a spevák Peter Leto prišiel do rannej šou Rádia Aetter. Moderátor Mirco sa ho pýtal na jeho nový song Doliny, tvorbu videoklipu k tejto piesni a na jeho tvorbu, na ktorú sa môžeme v najbližšej dobe tešiť.

Peter Leto spolupracoval ako multi-inštrumentalista so známymi umelcami, ako je napríklad Adam Ďurica alebo skupina Hex. Spevák priznal, že rád pracuje aj ako hudobník, ale rovnako aj ako spevák s rôznymi hudobnými nástrojmi v ruke. Užíva si možnosť výberu, pretože obe pozície ho bavia.

Text a aj hudbu k jeho prvej skladbe Doliny si poskladal sám. Umelec priznal, že to bol vôbec prvý text, ktorý v živote vytvoril. S hudbou mu pomohol producent Lil’maxx, ktorý sa venuje aktuálnej popovej hudbe. Presne preto si ho vybral do spolupráce na tejto pesničke. Dokopy pretvorili nahrávku z mobilu, ktorú si pred rokmi nahral Peter Leto spontánne v kuchyni, na melódiu jeho najnovšieho singlu.

Peter Leto priznal, ako a ako tvorí svoje piesne. Zdroj: RádioAetter

Skladba Doliny

Text k skladbe Doliny vznikol doma v izbe, kde Peter Leto ležal na zemi a písal. Priznal, že detaily dotiahol počas prechádzky. Podľa jeho slov, tento song povzbudzuje ľudí spraviť krok k niečomu, čo nemal predtým odvahu spraviť. Slová vás priam nabudia urobiť prvý krok.

Spolu s týmto hudobným dielom má umelec pripravené už ďalšie 4 výtvory, ktoré hodlá čoskoro vydať. Doliny išli von, ako prvé pretože majú letnú atmosféru, ktorú chcel spevák odovzdať ľuďom. V rozhovore povedal, že dúfa, že tento hit si nájde tých správnych poslucháčov, pre ktorých je určená táto pieseň.

K piesni vytvoril už ak videoklip, ktorý sa natáčal na rôznych miestach v Trnave. Speváka môžeme vidieť ako prechádza ulicami na skateboarde, pri typických Trnavských jazerách, na kúpalisku, v amfiteátri a ešte aj na streche jeho vlastného paneláku. Peter Leto priznal, že klip natáčali 2 dni a počas toho stihli nachodiť veľa krokov.

Ako sa dostal Peter Leto na strechu vo videoklipe? Zdroj:RadioAetter

Strach z výšky síce hudobník nemá, ale priznal, že keď stál navrchu 8-poschodovej budovy, mal rešpekt. Podľa jeho vyjadrenia, pomedzi to ako pofukoval vietor, opatrne našľapoval a blízko ku kraju sa neodvážil ísť. Maximálne si dovolil nakuknúť dole.

Umelcove plány do budúcna

Ďalšiu skladbu chce zverejniť tesne po leto, v septembri alebo v októbri, spolu s videoklipom. Rovnako do konca roka plánuje vydať EPčko so 4 skladbami v spolupráci s, už spomínaným, producentom Lil’maxxom. Každá pieseň bude mať slovenský text ale budú sa od seba niečím líšiť. Peter Leto nám prezradil, že má rád hudobný štýl ako Ed Sheeran, Harry Styles, Shawn Mendes, Justin Bieber alebo The Weeknd. Každá pieseň bude preto iná a dokopy budú vytvárať kompletný mix.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár