Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Spevák Peter Leto vydáva debutovú pieseň Doliny

Napísal na 13. augusta 2022

Slovenský spevák a inštrumentalista Peter Leto prináša svoju vlastnú pieseň Doliny. Text k piesni si sám aj napísal.

Umelec má za sebou spolupráce s veľkými menami slovenskej hudobnej scény ako sú napríklad skupina HEX či spevák Adam Ďurica. Tentokrát však prichádza s vlastným projektom, ktorým je jeho letná novinka Doliny.

“Doliny sú o tom nabrať odvahu, spraviť prvý krok a ísť niečo zažiť, zmeniť. Niečo, čím možno človek vystúpi zo svojho denného stereotypu, z rutiny,” dodáva spevák.

Celá pieseň Doliny sa točí okolo gitarového riffu, ktorý si Peter Leto nahral na telefón. Následne ho ukázal slovenskému producentovi Matejovi Miklášovi, ktorého fanúšici môžu poznať pod pseudonymom Lil´Maxx. Spolu tak spevák a producent vytvorili letnú energickú pesničku, ktorá vás zdvihne zo stoličky a roztancuje.

Umelec plánuje čoskoro vydať jeho EP s novými skladbami. Zdroj: Tlačová správa

Pieseň Doliny dostala videoklip, ktorý vznikol v podaní Matúša Višvádera a Sandry Struhárovej. Ako spevák hovorí, v klipe robí veci, ktoré zvyčajne nikdy nerobieva. “Bežne neleziem na strechu 30-metrovej budovy, ani sa nehrám v detskom kútiku, ani nejazdím na longboarde. To bolo tiež po prvý raz,” spomína Peter.

Umelec si okrem pilotnej piesne Doliny pripravuje aj ďalšie skladby, ktoré sa majú objaviť na jeho pripravovanom EP. To má vyjsť už čoskoro.

Zdroj: Tlačová správa


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár