Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Smola a Hrušky hlásia: „Voľby budú každý deň“

Napísal na 10. novembra 2018

Skupina Smola a Hrušky prišla na scénu s novou piesňou, ktorá poukazuje na predvolebné sľuby a kampane.


Niekedy boli voľby manipulované „opíjaním“ voličov, dnes si politické strany získavajú ľudí silou médií, a to pomocou kampaní a sľubov. Práve v predvolebnom období sa začnú diať zmeny, na ktoré sa čakalo aj niekoľko rokov. Smola a Hrušky na to reflektujú satirickým pohľadom v skladbe Voľby budú každý deň. Vizuálna „volebná kampaň“ v podobe lyrics videa vznikla v spolupráci s teamom Newill Media Agency.

Šesťčlenná skupina Smola a Hrušky.

„Počas leta a jesene sme odohrali viac ako 50 koncertov a prešli celé Slovensko a Čechy. Na výletoch okrem krásnych žien a prírody sme si nemohli nevšimnúť, ako je drvivá väčšina miest v prestavbe, a že práce prebiehajú ako pri obnove Berlína.  A, že práve pred voľbami sa nielen finišujú stavby, ale aj tie najlepšie nápady a návrhy na zmenu vznikajú práve v tomto období a niekedy aj od kandidátov, ktorí mali 4 roky na to, aby dali veci do poriadku. Pod paľbou volebných billboardov, statusov a videí, kde kandidáti sľubujú ako nám všetkým bude fajn a ako bude raj na Zemi, mi napadlo, že život by bol krajší, keby boli voľby každý deň a k nim patrí aj hudba ako vystrihnutá z budovateľských piesní.“, približuje vznik predvolebnej balady Spoko Kramár.

Vypočuť si ju môžete tu:

Kapela Smola a Hrušky okrem pripravovanej česko-slovenskej kompilácie Patríme k sebe, pracuje aj na ďalších nových videosingloch a v neposlednom rade finišuje na novej koncertnej show k vianočnému turné Patríme k sebe tour 2018.

Patríme k sebe tour v jednotlivých mestách.

Predpredaj lístkov na turné tu.

Info, súťaže k turné a aktuálne dianie kapely Smola a Hrušky:
Oficiálna webová stránka Smola a hrušky
Facebookový profil skupiny
Instagramový profil Smola a hrušky