Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Silvestrovský playlist: 8 skladieb, ktoré na ňom nemôžu chýbať

Napísal na 31. decembra 2020

Chceš mať Silvestrovský playlist, ktorý poriadne roztancuje tvojich kamarátov? Tak si tu správne. Tieto hity z rôznych hudobných žánrov nenechajú nikoho chladným.

Tento rok bude rozlúčka so starým rokom iná. To ale nikoho nemôže odradiť od toho, aby si Silvester užil tak, ako sa patrí. Samozrejme, v súlade s protipandemickými opatreniami. Pri oslavách nesmie chýbať dobré jedlo, drinky a predovšetkým hudba, ktorá všetkých roztancuje.

Nezáleží na tom, či si spravíte párty v kruhu rodiny alebo sa v rámci svojej bubliny vyberiete na chatu. Určite si ale nezabudnite do svojho silvestrovského playlistu pridať tieto piesne. Tancovať budú všetci, to je zaručené!

1. LMFAO – Party Rock Anthem

Kde inde začať ako s piesňou od electro-hopovej skupiny LMFAO, ktorá je hymnou všetkých párty, a to nielen pre svoj názov. Pokiaľ chcete na začiatok svojho playlistu zaradiť niečo, čo zábavu ideálne odštartuje, tak táto skladba je jasná voľba. Odporúčame aj hity, ako Sorry For Party Rocking či Sexy And I Know It.

Singel dosiahol prvé pozície v rebríčkoch v krajinách po celom svete. V USA sa predalo viac ako 10 miliónov kópií skladby a dostala sa na 1. miesto v rebríčku Billboard Hot 100. Po uvedení piesne vo filme 21 Jump Street z roku 2012 získal film aj cenu MTV za najlepšiu hudbu.

2. Queen – Don′t Stop Me Now

Pre milovníkov tejto nesmrteľnej kapely, ale aj pre tancu-chtivých ľudí tu máme lahôdku, bez ktorej sa nezaobíde ani jedna dobrá párty. Don′t Stop Me Now je kombináciou skvelého textu, spevu, rytmu a hudby.

Skladba sa prevažne zakladá na hre na klavíri v podaní Freddieho Mercuryho spolu s basgitarou Johna Deacona a bicími Rogera Taylora. Neskôr sa stala jednou z najznámejších piesní od skupiny Queen. V Spojenom kráľovstve získala skupina za predaj singlu platinovú platňu.

3. Macklemore & Ryan Lewis – Can′t Hold Us

Už názov nám prezrádza posolstvo tejto skladby. „Nemôžu nás držať“ či už v živote, alebo mimo parketu. Každý, kto si chce poriadne užiť Silvester a prevetrať svoju obývačku, musí pieseň bezpodmienečne zaradiť do svojho playlistu.

Na hite spolupracoval aj spevák Ray Dalton. Vyšiel ako tretí singel z albumu v roku 2011 a dosiahol aj 1. miesto v rebríčku Billboard Hot 100. Skladbu Can′t Hold Us tiež vyhlásili za najstreamovanejšiu pieseň roku 2013 na službe Spotify.

4. Taio Cruz – Hangover

„Opica“ je to, čo nikto po párty nechce zažiť. Presne o tom spieva Taio Cruz vo svojej skladbe Hangover, na ktorej spolupracoval so slávnym raperom Flo Ridom. Ešte predtým, ako vás prvého januára bude bolieť hlava, si určite užite túto pieseň.

Skladba je z tretieho štúdiového albumu TY.O. a vyšla v roku 2012. Spolu so singlom Troublemaker sú to najúspešnejšie skladby zo spomínaného albumu. Ďalšiu alternatívnu verziu piesne s názvom Takeover zverejnil hudobník online prostredníctvom servera NewJams.net.

5. Emily & Justice – Cítim Vôňu Lesa

Vo výbere piesní do Silvestrovského playlistu nesmie chýbať aj jedna slovenská. Mnohí by možno v našom výbere očakávali pieseň od Ega – Žijeme Len Raz. My sme sa však rozhodli vymeniť túto klasickú párty pieseň za niečo iné, ale rovnako chytľavé. Veď posúďte sami.

Duo Emily & Justice tvorí Denisa Petríková, slovenská speváčka z Popradu a Justice, ktorý je pôvodom Američan a už štyri roky žije a pôsobí v Prahe. Emily ako sólová speváčka vydala iba jediný album, ktorý vyšiel v roku 2004. V roku 2005 bola Emily ocenená ako Objav roka.

6. Armin van Buuren – Blah Blah Blah

V našom Silvestrovskom výbere nesmie chýbať ani elektronická skladba, pri ktorej sa všetci dobre „vyskáču“. Singel od holandského DJ-a a hudobného producenta spája tanečnú hudbu a chytľavý text, čo tvorí zaručený úspech. Nikto pri nej nezostane sedieť v kúte.

Singel vyšiel v roku 2018 a v súčasnosti má videoklip k Blah Blah Blah na YouTube viac ako 490 miliónov pozretí. O skladbu sa postarali van Buuren, americký spevák a skladateľ BullySongs a Josh Record. Holandský futbalový klub Ajax Amsterdam zahrá úryvok tejto piesne po každom góle na ihrisku, kde hrávajú jeho mládežnícke tímy.

7. Lou Bega – Mambo No. 5

Medzi ďalšie skladby, ktoré vám nesmú chýbať na Silvestrovskom playliste patrí trochu staršia, ale o to lepšia skladba Mambo No. 5. Už jej prvé tóny vás zdvihnú zo sedadiel a aj netanečník pri nej objaví svoje vlohy. Inštrumentálno-jazzová pieseň je počinom nemeckého umelca Loua Begu.

Pôvodne ju zložil a nahral kubánsky hudobník Dámaso Pérez Prado v roku 1949. Lou Bega použil posledných 30 sekúnd originálu a skladba vyšla pod rovnakým menom na jeho debutovom albume v roku 1999. V roku 2001 spoločnosť BBC Records uviedla novú verziu piesne s upraveným textom pre detskú televíznu šou Bob the Builder.

8. Shakira – Hips Don′t Lie

Čo by to bol za výber tanečných hitov bez latino piesne. V tomto žánri sa ponúka naozaj mnoho kvalitných a tanečných skladieb, ktoré vedia rozhýbať vaše boky. My sme však vybrali pieseň od kolumbijskej speváčky Shakiry, pri ktorej sa vaše telo začne vlniť do rytmu aj samo.

Singel Hips Don’t Lie dostal od hudobných kritikov veľmi priaznivé recenzie. Získal aj niekoľko ocenení vrátane ocenenia People’s Choice Award, MTV Latin America Video Music Award a MTV Video Music Award. Navyše skladba dosiahla prvé miesto v rebríčkoch najmenej 55 krajín, vrátane amerického Billboard Hot 100.

Zdroj: Youtube, noizz.aktuality.sk, klocher.sk, wikipedia.org


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár