Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Pozrite sa na váš hudobný rok v skratke. Spotify Wrapped 2020 už mnohí túžobne očakávajú

Napísal na 1. decembra 2020

Používatelia hudobnej aplikácie Spotify tento pojem dôverne poznajú a mnoho z nich sa na tento moment teší. Ako to však funguje a čo je potrebné na to, aby si človek mohol pozrieť a vypočuť svoj Spotify Wrapped?

Spotify je jednou z najpoužívanejších hudobných aplikácií na svete. Každý rok v decembri zverejní ročný hudobný report o tom, ktoré piesne, interpretov a skupiny jednotliví používatelia počúvali najviac.

Pre niektorých to znamená niečo ako spomienku na uplynulý rok, pre ďalších to môže pôsobiť ako prekvapenie, keď na vrchnej priečke nie je pieseň, ktorú počúvali nonstop. Tak či onak, Spotify Wrapped je skvelá pomôcka na pripomínanie si nášho, stále sa meniaceho, hudobného vkusu.

Pripomenutie v podobe playlistu

Aplikácia po celý rok zbiera dáta o tom, ktoré piesne používateľ počúval, ktoré žánre najviac rezonovali v jeho playlistoch a ktorí speváci či skupiny boli patrili medzi vašich obľúbencov. Na konci roka sa štatistiky spoja a Spotify vytvorí playlist na mieru pre každého používateľa, ktorý nesie názov Your Top Songs. Takisto sa dá pomocou tohto reportu odmerať, koľko minút celkovo strávil používateľ počúvaním hudby na tejto platforme.

Používatelia môžu prostredníctvom Spotify Wrapped zistiť, ktoré piesne boli ich obľúbené v uplynulom roku. Zdroj: unsplash.com/sgcdesignco

Dekáda hudby

Minuloročný Spotify Wrapped bol ozvláštnený aj tým, že sa končila jedna dekáda, a preto sa ku zvyčajnému playlistu pridal aj zoznam piesní, ktoré užívateľ počúval za predošlé roky. Poslucháči si tak mohli pripomenúť posledných desať rokov strávených s touto aplikáciou a zaspomínať na skladby, ktoré definovali ich časť života.

Aplikácia vtedy vypustila aj hŕstku playlistov plných interpretov, ktorí počas rokov hýbali hudobným priemyslom a ktorých neraz označili ako najlepších v rokoch 2010 až 2019.

Jednou z vychytávok Spotify Wrapped je aj možnosť zistiť, koľko minút ročne používateľ strávil počúvaním hudby. Zdroj: unsplash.com/NeONBRAND

Spotify Wrapped 2020

Aj napriek tomu, že vo svete stále zúri koronavírus, Spotify Wrapped sa uskutoční aj tento rok. Na svojom Instagrame a webovej stránke každý deň oznamujú, že sa čakanie blíži ku koncu. Hoci však nie je presný dátum, môžeme očakávať, že uzavretie hudobného roka sa dostaví niekedy na začiatku decembra.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár