Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!



107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Známa dvojica Ukitas prichádza s debutovým singlom

Napísal na 29. decembra 2020

Poznáte ich ukulele cover verzie známych hitov? Dnes vám prinášajú svoj prvý vlastný singel – The Reason I love Christmas Time. Pozrite si videoklip k ich nádhernej vianočnej piesni.

Zdroj: Youtube

Ukitas patrí medzi najzaujímavejšie duo na slovenskej scéne. Stali sa známymi vďaka svojim coverom na Youtube, kde prespievali známe piesne ako I’m Yours od Jasona Mraza alebo I love you baby od Surf Mesa.

Ich originalita spočíva v tom, že im to spolu náramne ladí, pričom obe hrajú na ukulele a estetický zážitok obohacujú spevom. Nikola Benedikovičová a Terézia Gregušová spolu vystupujú už 3 roky.

Po tejto dobe sa baby rozhodli vydať vlastný debutový singel aj s klipom. Novinka nesie názov The Reason I Love Christmas Time. Pieseň vznikla v produkcii Dominika Štofka a Michala Neffe, ktorí sú zo skupiny King Shaolin. 

Ukitas sprevádzajú tento rok rôzne nečakané prevraty

„Tento rok sme vám nemohli spievať na vianočných večierkoch či na trhoch, preto sme sa rozhodli priniesť vám naše hlasy priamo domov,“ znejú slová, ktorými upozorňujú na svoj debut speváčky Nikola a Terézia na sociálnej sieti.

„Svet je momentálne hore nohami, tak ideme s dobou,“ hovoria. Chceli prísť na scénu so slovenskou letnou piesňou, no nakoniec debutujú anglickou vianočnou skladbou.

Od ostatných vianočných piesní ich odlišuje jedna dominanta, a to ukulele. „Je to naše „poznávacie znamenie“. Nástroj ktorý nás spojil a na ktorom máme postavený celý svoj príbeh. Pomenovanie Ukitas je v preklade spojením slov ukulele a chiquitas, to znamená dievčatká v španielčine,“ konštatujú speváčky nevšednej hudobnej dvojice. „Tento rok nie je možno ideálny čas na autorský štart, no kreativite sa medze nekladú ani v najťažšom období, aké dnes spoločnosť zažíva,“ dodali.

Na fotke speváčky Nikola Benedikovičová a Terézia Gregušová
Zdroj: Ukitas

Ako všetci vieme, v súčasnej dobe nie je jednoduché byť umelcom. Sú zrušené firemné večierky, vianočné trhy po všetkých mestách Slovenska a napokon aj zatvorené prevádzky všetkých hotelov, ktoré očakávali bohatý silvestrovský program.

„Minulý rok sme počas decembra odspievali neuveriteľných dvadsaťtri koncertov. V tomto roku sme mali jeden jediný. Konal sa v Žiari nad Hronom a bol niečím špeciálny. Organizátori umiestnili stage priamo na dvor žiarskej nemocnice,“ hovoria o krásnom okamihu speváčky.

Špeciálny darček

Ukulele dvojica tak aspoň na záver roka predviedla nádherné gesto. Odohrali spoločne adventný koncert, ktorý patril všetkým lekárom, sestričkám, zdravotníckemu personálu a zamestnancom nemocnice. V neposlednom rade ho venovali aj pacientom, ktorí vianočné sviatky prežívajú na nemocničných lôžkach. Celý koncert prebehol za dohody primátora mesta a vedením nemocnice.

„Boli to neskutočné pocity, keď pred našimi očami prinášali do nemocnice rodiacu mamičku či pacienta v ťažkostiach. Z okien budovy na nás pozerali rôzne siluety a my netušíme, aké príbehy majú za sebou. Veríme, že sme im spríjemnili deň a na chvíľu zabudli na bolesti. Bolo zvláštne spievať veselé vianočné skladby na takomto mieste, no nestrácame úsmev pod rúškom,“ dodávajú s úsmevom. Ten speváčkam Nikole a Terézii v tomto ťažkom období na tvári nechýba.

Vysmiate speváčky taktiež navštívili priestory nášho rádia Aetter, kde mali možnosť porozprávať čosi viacej o svojej piesni a klipe.

Tiež nám prezradili, že letnú pieseň majú stále odloženú v zásuvke, takže sa máme na čo tešiť.

Zdroje: Tlačová správa, Youtube

Označené ako

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný. Povinné polia sú označné *