Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

S. Horák vo svojom filme predstavuje nový pohľad na život

Napísal na 8. júla 2015

KARLOVY VARY. Český reklamný režisér Slávek Horák sa popasoval s novou výzvou. Jeho celovečerný debut Domáci péče sa objavil v hlavnej súťaži 50. ročníka medzinárodného filmového festivalu. Okrem pozície režiséra, scenáristu a producenta si Horák vo filme zahral. Mal možnosť natáčať s Bolkom Polívkom či Zuzanou Kronerovou.

SONY DSC
Vlasta (Alena Mihulová) sa celý život obetavo stará o svojich pacientov ako zdravotná sestra. Zistí, že potrebuje lekársku pomoc a dostane sa k alternatívnemu liečiteľstvu. Jej manžel Láďa (Bolek Polívka) mu príliš nedôveruje. Vlasta získava nový pohľad na život a zisťuje, že je dôležité liečiť aj dušu, nielen telo.
Aj napriek vážnej téme je snímka odľahčená vtipnými situáciami, čo z nej robí drámu s prvkami komédie.

SONY DSC
Slávek má na svojom konte už niekoľko úspechov, pričom väčšina je spojená s reklamnými spotmi. Počas 15 rokov ich natočil viac ako 120. Po jeho dvoch úspešných krátkych filmoch a spolupráci s Janom Svěrákom na oscarovej snímke Kolja, sa rozhodol vytvoriť svoju prvotinu. Horák tvrdí, že nechcel točiť len preto, aby natočil film, aj keď je lákavé hrať sa s cudzími peniazmi. „V zrelom veku som začal uvažovať nad tým, že by som za sebou zanechal aj niečo iné ako autá na slniečku a modelky na pláži.“

Domáci péče videlo už niekoľko divákov a ohlasy sú zatiaľ prevažne pozitívne. Koniec festivalu bude spojený s vyhodnotením súťaže, do ktorej bol zaradený aj Slávkov film. Necháme sa prekvapiť, ako snímku ocenia odborníci.

SONY DSC

text, foto: Katarína Kanisová
audio, upravila: smarty


Pokračovať v čítaní