Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Rozkošné strašidlá tentokrát na lodi

Napísal na 3. augusta 2018

Na tretiu časť Hotela Transylvánie existuje množstvo rozličných názorov. Hodnotenie 68% však na ČSFD svieti biele na modrom, čo pre milé príšerky vôbec nie je zlé. Vďaka čomu si film zamilujete? A na druhej strane, na čo kritici ukazujú prstom?

Už podľa upútavky vieme, že Hotel Transylvánia 3: Strašidelná dovolenka sa bude tohto roku konať na obrovskej lodi. Tiež možno bez spoileru naznačiť, že zo začiatku skeptický Drakula zažije svoje druhé „cinknutie“ v živote. Od toho momentu má oči len pre jednu ženu na celej lodi. Cesta k tej pravej však býva niekedy kľukatá a inak to nebude ani tentokrát. Aké nástrahy čakajú Drakulu a čo za tajomstvá skrýva príťažlivá blondínka?

Dejová línia je podľa väčšiny kritikov úplne jednoduchá a predvídateľná. S tým sa nedá inak, než súhlasiť. V kinosále sa však nachádza množstvo detí, ktorým je to v podstate jedno, a preto si Sony Animation Pictures môže dovoliť jednoduchý priebeh deja. Je však dôležité poznamenať, že aj napriek predvídateľnosti sa divák nenudí. Animovaná forma filmu umožňuje vytvoriť množstvo situačnej komiky, a tak aj napriek tomu, že divák vie, kam dej smeruje, nenudí sa. Aj podľa moviezone.cz nebola séria týchto filmov nikdy o príbehu, ale skôr o množstve humorných scénok, ktoré dej sprevádzajú. Ich svižnosť a pestrosť udržuje pozornosť diváka a aj scény, ktoré by mali u človeka vyvolať napätie, sú skôr komické.

Zdroj: youtube

Režisér Genndy Tartakovsky, (ktorý mimochodom v roku 2003 režíroval kreslenú televíznu sériu Star Wars: Clone Wars) akoby vytvoril dva druhy humoru. Jeden bavil detského diváka, ten druhý pochopili len dospelí. Vďaka tomu sa v kinosále smiali raz deti, inokedy ich rodičia a vďaka symbióze medzi komickými scénami pôsobil celý dej súvisle, svižne a vtipne. Moje sympatie k tomuto filmu tiež vyvolali absolútne rozkošné postavy. Veľké oči, hyperbolicky znázornené emócie a samotné charaktery postáv pôsobili milo a čarovne.

 

Zdroje: moviezone.cz, csfd.cz, YouTube, bloody-disgusting.com, secure.sonypictures.com, cdn.cnn.com


Pokračovať v čítaní