Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Prváci z FMK rozhodli: Toto sú naše najobľúbenejšie filmy za rok 2017

Napísal na 31. januára 2018

Filmový rok 2017 sa skončil. Počas neho sa v našich kinách vystriedalo viac ako 300 filmov, ktoré divákov vo väčšine prípadov zabávali. Ktoré však prvákov FMK zaujali najviac?

Nehľadiac na hodnotenia kritikov, získané ocenenia či tržby, desiatky prvákov FMK vybrali filmy, ktoré boli v ich očiach či už najzábavnejšie, najoriginálnejšie alebo najnápaditejšie. Do top 10 sa logicky nemohli dostať všetky filmy minulého roka, preto spomenieme, že do tohto rebríčka sa tesne nedostali filmy Uteč, Spiderman: Návrat domov, Wonder Woman, matka!, Blade Runner 2049 a Logan.

Toto je rebríček našich najobľúbenejších filmov za rok 2017.

 

10. Rozpoltený   6 hlasov

Najnovší triler M. Night Shyamalana dostal od slovenských divákov veľmi pozitívne ohlasy. Film je postavený na výbornej atmosfére a skvelom výkone Jamesa McAvoya, ktorý si postavu Kevina s rozpoltenou osobnosťou zahral tak dôveryhodne, že mu uveríte každú jednu vetu.

Split (2017)

Split (2017)

 

9. Kráľ Artuš: Legenda o meči   7 hlasov

Aj keď americkí diváci najnovší počin Guya Ritchieho neprijali s veľkými ováciami, u nás netrpel malou návštevnosťou. Charlie Hunnam a Jude Law sú jednoducho strojom na charizmu a úžasný soundtrack dáva filmu taký štýl, aký ste u postavy kráľa Artuša ešte zaručene nevideli.

King Arthur: Legend of the Sword (2017)

King Arthur: Legend of the Sword (2017)

 

8. To   10 hlasov

Naozaj málokrát sa podarí príbeh Stephena Kinga sfilmovať úspešne. Je teda zázrak, že nízkorozpočtová snímka To sa skutočne podarila. Kásting filmu je priam dokonalý a Bill Skarsgard hrá Pennywisa naozaj výborne. Aj keď film u niektorých nefunguje ako čistokrvný horor, napätie mu rozhodne nechýba.

It (2017)

It (2017)

 

7. Baby Driver   12 hlasov

Dokonalé súznenie audiovizuálu a perfektne odvedená technická stránka filmu. Aj takto jednoducho sa dá špecifikovať najnovší akčný trhák Edgara Wrighta. Film so šialene dobrým tempom, humornými situáciami, skvele zvolenou hudbou a drsným štýlom vám jednoznačne zdvihne adrenalín na niekoľko hodín.

Baby Driver (2017)

Baby Driver (2017)

 

6. Thor: Ragnarok   14 hlasov

Aj tretie pokračovanie komiksovky o severskom bohovi blesku dopadlo úspešne. Krásna kamera s pestrofarebným vizuálom, ale aj neočakávaný vývin charakteru hlavnej postavy sú jednoznačne faktormi, ktoré posunuli film do desiatky najobľúbenejších. Marvel to má našliapnuté naozaj veľmi dobre.

Thor: Ragnarok (2017)

Thor: Ragnarok (2017)

 

5. Kingsman: Zlatý kruh   15 hlasov

Režisér Matthew Vaughn vedel, že prekonať úspech už tak dobrej jednotky bude ťažké. Aj keď pre mnohých snímka ostáva v tieni svojho staršieho predchodcu, stále je veľmi sviežo nakrútená, plná dobrých nápadov a svižných akčných sekvencií. Najviac je okorenená mnohými novými postavami, čo na jej úspechu len pridalo.

Kingsman: The Golden Circle (2017)

Kingsman: The Golden Circle (2017)

 

4. Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta   17 hlasov

Johnnymu Deppovi dochádza dych? To jednoznačne nie! Svoju úlohu ako Jack Sparrow odviedol na výbornú a Javier Bardem ako záporák Salazar v úlohe taktiež žiari. Strhujúce morské bitky nabrali na intenzite a na vizuáli je vidieť, koľko peňazí do tohto filmu natieklo. Podľa nás dôstojné ukončenie známej pirátskej série.

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (2017)

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (2017)

 

3. Strážcovia galaxie 2   18 hlasov

Po tom, ako bola do kín uvedená prvá časť nezmánych superhrdinov Strážcov galaxie (v lete 2014) a vo svete vyvolali neuveriteľný ošiaľ, na pokračovanie sa nemuselo dlho čakať. Máme tu znova nahláškovanú komiksovku plnú nových nápadov, výborných postáv, krásneho vizuálu a nádielkou old schoolových hitov. Skvelá oddychovka, ktorá hlavne pobaví.

Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017)

Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017)

 

2. John Wick 2   19 hlasov

Keanu Reeves je rozhodne vo forme. Začiatkom roka k nám zavítalo pokračovanie úspešného akčného filmu John Wick s dlhšou stopážou a vyšším rozpočtom. Je to na snímke naozaj poznať – kaskadérske súboje sú zahrané aj nakrútené výborne a veľmi štýlovo. Adrenalínová jazda zožala znova veľký úspech a v roku 2019 sa možeme tešiť už v poradí na tretiu kapitolu.

John Wick: Chapter 2 (2017)

John Wick: Chapter 2 (2017)

 

1. Dunkirk   21 hlasov

Christopher Nolan vie ako na to. Už od prvej minúty sa začína šialené vojnové dobrodružstvo vo francúzskom Dunkirku. Snímka má aj vďaka hudobnému doprovodu majsta Hansa Zimmera neuveriteľné tempo a mrazivú atmosféru s perfektne napísaným scenárom. Kamera aj zvuk vám jednoducho vyrazia dych a kedže bolo použité čo najmenej CGI, snímka vyzerá veľmi presvedčivo. Zaručene najlepší vojnový film roka a horúci adept na tohtoročné Oscary.

Dunkirk (2017)

Dunkirk (2017)

 

Zdroje: imdb.com, facebook