Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Prázdninová láska z 1986

Napísal na 16. decembra 2016

Ty si čo robil pred 30 rokmi? 

V čase, kedy vrcholí predvianočná horúčka, punkoví romantici z kapely Smola a Hrušky a prezident zábavy Marián Čekovský vypúšťajú do sveta uletený prázdninový šláger Kurmi. Tešiť sa môžeme na recesiu, sarkazmus, dvojzmysly a poukázanie na to ako sa zmenil čas.

“S kapelou sa poznáme už roky, krstil som im DVD 13 Životov a hrali sme spolu na viacerých akciách. Vždy, kedy majú nejaké aktivity v Košiciach zastavia sa u mňa, dáme si kávu, zmrzlinu, jazdíme na bicykloch a potom si ideme zahrať do môjho štúdia. Spoko doniesol novú skladbu, preniesli sme sa do roku 1986 a vznikla táto radostná óda na staré zlaté časy, prázdninovanie na dedine u babky a zažívanie rôznych dobrodružstiev s kamarátmi a okatými láskami.“ opísal vznik spoločného songu Marián Čekovský.

unnamed

“Od začiatku sme vedeli, že to musí byť originálne a absurdné. Oslovili sme viacerých tvorcov, no nakoniec tak ako pri klipe Profesor lásky sme sa rozhodli pre domovskú Spoko production. Napadlo mi do hlavných postáv obsadiť zvieratá a pokúsiť sa o nemožné, aby zahrali dej, ktorý je v skladbe. O kameru a strih sa postaral náš hosťujúci bubeník Martin Krestián. Odviedol skvelú prácu a odhodlanie, keď natáčal v zlom počasí, blate, špine, bez jedla a v malom kurníku spolu s agresívnym kohútom a sliepkami. Nakrúcalo sa na farme nášho bývalého perkusionistu Petra v Smolníckej Hute. Ľudia ho môžu poznať z reality show Farma. Užíva si tento nekonvenčný životný štýl. Realizačný tím ako už tradične doplnil náš manažér a promotér Faky z AFL promotion.

Názov dediny sme len tak z recesie zmenili na Smolník a Hrušky a tŕpli čo sa stane, keď si všimnú príslušníci, že značka obce je neplatná. Napriek tomu, že prešli okolo značky asi niekoľkokrát, nevšimli si to a susedia sa so smiechom zastavovali a pýtali sa, čo to má znamenať a či si nemajú meniť občianske preukazy.

Skladbu sme si nahrali vo vlastnom štúdiu a o finálny zvuk a mastering sa postaral ďalší z našich bývalých spoluhráčov, zvukár Pavol Fecik. Som rád, že s týmto tímom priateľov stále spolupracujeme a že sa z nich stali majstri svojho remesla. Hoci každý robí niečo iné, stále držíme za jeden povraz a dosahujeme čoraz zaujímavejšie a bláznivejšie výsledky.” zhrnul frontman kapely Spoko Kramár.

unnamed-1

text: smarty /PR správa: Martin Hlavatý, manažér Smola a Hrušky/

foto SaH: Katarína Orešanská


Pokračovať v čítaní