Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Hlboko zlomený Will Smith

Napísal na 11. decembra 2016

Život vie byť veľmi nevyspytateľný. Ponúka veľa, no veľa dokáže aj vziať. Človek žije svoj život a častokrát ho musí prijať taký, akým v skutočnosti je. 

895661_050   Ľudí po celom svete spájajú rôzne putá. Rodia sa priateľstvá, prehlbujú sa vzťahy, tvoria sa rodiny a vzniká láska. Bez nej by svet nebol, akým je. Bol by horší, ťažší a neznesiteľnejší. Na to je tu láska, aby vložila do životov a chladných sŕdc pokoj, cit a nehu. Čas je neúprosný a už nikdy nebude na svete nič také, aké to je práve teraz, v tejto chvíli. Môže sa skončiť všetko, aj život, vzťah, sny, túžby, rovnako naše predstavy, záľuby a aj bolesti. Ale niečo aj tak stále bude trvať a nikdy sa neskončí. Čas nestojí, naopak, ide ďalej, a preto všetko prekoná. Nič ho nezastaví. Prekoná aj tú najväčšiu bolesť a vylieči aj hlboké rany. A smrť je, no patrí k životu. Je jeho súčasťou a zároveň aj jeho koncom. Pre mnohých však ešte neznamená koniec, ale začiatok oveľa krajšieho a pokojnejšieho bytia. Bytia bez starostí, márností, pokušení, materiálnych statkov a neustáleho náhlenia sa za niečím.

will-smith-naomi-harris-2  Tieto tri veci, láska, čas a smrť spájajú všetkých ľudí na Zemi. Túžime po láske, chýba nám čas a máme strach zo smrti. So smrťou blízkych ľudí sa človek len veľmi ťažko vyrovnáva.

Hrdinom tohto filmu je šéf newyorskej reklamnej agentúry Howard, ktorého stvárnil vynikajúci herec Will Smith (Deň nezávislosti, Muži v čiernom 1,2,3, Hitch: Liek pre moderného muža, Šťastie na dosah, Sedem životov). Je to výborný, kreatívny muž plný charizmy. Kedysi miloval život a tešil sa z neho, dnes je však všetko inak a Howard život nenávidí. Jeho postoj k životu sa zmení vo chvíli, keď zažije rodinnú tragédiu. Osobná dráma ho zmení natoľko, že sa stiahne do ústrania a izoluje sa.

Jeho priatelia sa mu však pokúsia pomôcť a zostavia drastický plán, aby ho vytrhli z tejto izolácie a letargie. Snažia sa ho dostať zo zložitej situácie a chcú zabrániť tomu, aby stratil naozaj všetko. Prinútia Howarda zájsť až do krajnosti, čeliť krutej pravde a prekvapivým a hlboko ľudským spôsobom sa vyrovnať so svojím žiaľomcollateral

Po filmových melodrámach Šťastie na dosah či Sedem životov sa tak Will Smith objaví v ďalšom silnom príbehu. Tento film nakrútil oscarový režisér David Frankel, ktorý má za sebou známe filmové snímky, akými sú komédie Marley a ja, Diabol nosí Pradu a Rapsódia v Miami. 1473023334_keira-knightley-collateral-beauty-set-in-new-york-city-4-1-2016-4Na konte má však aj životný príbeh neznámeho chlapíka, ktorý nemal v živote príliš veľa šťastia, pochádzal z nižšej sociálnej vrstvy a život mu rozdal iba nízke karty. No mal talent, vo svetoznámom talentovom programe zaspieval áriu z opery Turandot a jeho príbeh doslova uchvátil celý svet. Filmový titul z roku 2013 nesie názov Životná šanca. Spomínaný režisér odhaľuje, ako i tá najbolestnejšia strata dokáže priniesť nádherné chvíle, ale aj to, ako sa láska spolu so smrťou prepletajú.

 

 

Will Smith, človek, ktorý dosiahol v živote všetko, po čom túžil, sa tentokrát predstaví ako hlboko zlomený muž vo filme Collateral Beauty. V našich kinách ho uvidíme vo štvrtok 15. decembra.

zdroje: kinema.sk, filmpress.sk a filmpro.sk

 

 

 

 


Pokračovať v čítaní