Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Pozvánky od 2.12 do 8.12.2013

Napísal na 2. decembra 2013

calendar1 Aj tento týždeň nás čakajú zaujímavé akcie, na ktorých by nikto nemal chýbať. Tretieho decembra, v utorok, sa v Art Klube uskutoční jedinečný koncert plný poľských rytmov. Megitza, žena hrajúca na kontrabas, a Andreas Kapsalis, potomok gréckych prisťahovalcov z USA, sú umelcami telom i dušou a pochádzajú zo Spojených štátov. Koncert začína o pol deviatej večer. Vstupné – štyri eurá.

V tento deň sa v Europe 2 Point, známom trnavskom tanečnom klube, uskutoční párty s názvom Afterparty k Futbalovému turnaju UCM. Vystúpi aj skvelý Dj Anthony Donutt. V predpredaji kúpite lístky za dve eurá, na mieste za tri.


4. decembra sa o 20.20 v Synagóge – Centre súčasného umenia uskutoční PechaKucha Night vol. 10. Účinkujúci stoja pred neľahkou úlohou – predstaviť publiku bez zbytočných rečí 20 obrázkov. Na predstavenie každého obrázku majú len krátkych 20 sekúnd. Je to „šou“ pre všetkých odvážnych a hlavne kreatívnych ľudí.


5. decembra sa potešia tí najmenší z mesta Trnava a určite aj z jeho okolia. Príde dlhoočakávaný „dedo v červenom blečení s bielou bradou“. Deti z materských a základných škôl navštívia „peklo“ v budove radnice, kde budú obdarované rôznymi darčekmi. Napokon všetkých, aj malých aj veľkých, privíta Mikuláš a spoločne zažnú vianočný stromček. Nezabudnuteľná udalosť bude trvať od 9.30, až kým sa nezjaví prvá hviezda na nebi. Vítaní sú všetci.


V piatok, 6. decembra, sa od 14.00 do 18.00 hod. na Hlavnej ulici 8 uskutočnia predvianočné tvorivé dielne pre deti, kde môžu prejaviť svoju kreativitu v umeleckých aktivitách s vianočnou tematikou. Súčasťou je aj sprievodný program. Dielne budú trvať až do 8. decembra.

A presne na sv. Mikuláša začína výstava s názvom Čipkované Vianoce, ktorá bude taktiež trvať až do nedele. Nahliadnuť do umenia paličkovej čipky s vianočnou tématikou môžete od 10.00 do 18.00. A úplne zadarmo.


V sobotu, 7. decembra, sa o pol deviatej večer uskutoční prvý klubový koncert jednej z najúspešnejších slovenských kapiel Dynamo TEAM na domácej pôde. Skupina uvedie svoj druhý album s názvom 1977. Takzvaná Dynamo Beat Party bude obohatená o videoprojekciu obrazov spriaznenej svetovo uznávanej maliarky Jany Farmanovej, zladených s jednotlivými skladbami tejto skupiny.

V sobotu bude prebiehať aj kurz v zdobení medovníkov o 14.00 v Západoslovenskom múzeu. Pod vedením medovnikárky Olívie Papiernikovej z Trstína sa môžu všetci záujemcovia a nadšenci predvianočnej radosti niečo priučiť len za 1,50 €.

Do povedomia dávame, že v Divadle Jána Palárika sa odohrá premiéra komédie o mužovi s názvom Bábka od Mira Gavrana. Začiatok je naplánovaný na siedmu večer. Túto premiéru by ste si nemali nechať ujsť. Odporúčame – na základe recenzií.


Minulý týždeň sa v Trnave slávnostne otvorili aj vianočné trhy, ktoré si môžete vychutnať až do Silvestra.

Text: Frederika