Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Perrie zo skupiny little mix začína sólo kariéru piesňou Forget About Us

Napísal na 16. mája 2024

Po viac ako trinástich rokoch sa Perrie zo skupiny Little Mix vybrala vlastnou hudobnou cestou. Začína hneď zostra piesňou Forget About Us a spomína aj debutový sólo album.

Anglická speváčka Perrie Louise Edwards sa na scéne prvýkrát objavila v hudobnej televíznej show The X Factor v roku 2011. V ôsmom ročníku súťaže vystúpila s piesňou You Oughta Know od Alanis Morissette, avšak nepodarilo sa jej ďalej posunúť ako sólo umelkyni, a preto ju porotcovia po niekoľkých pokusoch úspešne začlenili do skupiny Rhythmix.

Ich najpočúvanejšou skladbou je Shout Out to My Ex s takmer 750 miliónmi prehratí. Zdroj: people.com

V tejto skupine sa okrem nej nachádzali dievčatá Jesy Nelson, Jade Thirlwall a Leigh-Anne Pinnock. Už skupine so zmeneným názvom na Little Mix sa podarilo celú hudobnú súťaž vyhrať. Tento moment bol výnimočným aj vďaka tomu, že po prvýkrát vyhrala súťaž hudobná skupina a nie sólo umelec.

Úspechy skupiny Little Mix

Počas ich aktívneho fungovania spolupracovali s vydavateľstvami Syco, Columbia a RCA, vďaka ktorým sa im podarilo vydať 6 štúdiových albumov, plus jeden špeciálny album Between Us. Ako skupina boli nominované na viac ako 150 ocenení, z ktorých aj vyhrali 58. V roku 2020 skupinu náhle opustila Jesy Nelson a kapela už od roku 2022 nie je aktívnou, hoci zvyšné členky avizovali, že v budúcnosti sa plánujú ako skupina vrátiť.

Okrem hudobných úspechov sa skupine Little Mix podarilo získať aj 3 Guinessove rekordy. Prvý obdržali v roku 2017 za najsledovanejšiu dievčenskú kapelu na Snapchate a ďalšie dva získali v roku 2021, kedy sa stali prvou dievčenskou skupinou, ktorá vyhrala Best British Group a aj najpočúvanejšou dievčenskou kapelou toho roku.

Forget About Us

Perrie pieseň Forget About Us vydala na začiatku apríla tohto roku a odvtedy si získala veľa pozornosti. Originálny text skladby jej poslal Ed Sheeran, ktorý neskôr súhlasil s jej malými úpravami v jednotlivých častiach piesne. V rámci kampane sa zúčastnila aj niekoľkých natáčaní s populárnymi Youtuberkami, ako napríklad Naomi Jon alebo NikkieTutorials.

Skladbou Forget About Us Perrie prepojila country s popom a fanúšikovia sa toho nevedia nabažiť. Môžu sa tešiť aj na debutový album, ktorý Perrie spomína už od februára. Song vydala v spolupráci s vydavateľstvom Columbia Records, s ktorými má podpísanú zmluvu už od marca 2023. Okrem hudobných úspechov sa jej darí aj v podnikaní s vlastnou značkou oblečenia Disora, ktorú vytvorila v roku 2021.