Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Letná novinka od kapely HEX je Iná ako ostatné

Napísal na 13. mája 2024

Hex prináša novú letnú pieseň s názvom Iná ako ostatné. V nej skupine požičalo svoje vokály trio Serenenaders’ Sisters.

Kapela Hex odohrala svoj prvý letný koncert na Bratislavskom Majálese, kde vystúpili spolu so Serenenaders’ Sisters. Basgitaristra a manažér kapely Tomáš Yxo Dohňanský dievčatá z vokálneho tria opísal ako nesmierne sympatické a hovorí, že bola naozaj radosť s nimi spolupracovať.

Prvá verzia nahrávky Iná ako ostatné vznikala v tvrdom až punkovom štýle. Ten sa neskôr kapela rozhodla zjemniť a pridať jazzové akordy. „Skladba v sebe nesie imaginárny nekonečný príbeh zjavenia sa mladého dievčaťa vo veľkom meste, ktorá objavuje svet,“ opisuje pieseň spevák kapely Peter Šarkan Novák.

Ako vznikla Iná ako ostatné?

Hudbu a text skladby zložil gitarista kapely Martin Žúži, ktorý spomína na tvorbu slovami: „Bolo to na zvukovej skúške, myslím, že jedného z prvých koncertov po covidovom lockdowne. Zvukár potreboval niečo vyriešiť, a ja som začal podvedome hrať dookola dva akordy v staccatovom rytme. Riff sa mi zapáčil a prakticky okamžite ma napadla aj melódia spevu v slohe.“ Videoklip vznikol pod réžiou Braňa Špačka, ktorý je zároveň dlhoročný priateľ skupiny Hex.

Môj obraz k tej pesničke je impresia s dievčaťom, ktorá sa strieda s uvoľnenou situáciou hudobníkov, ktorí si bez veľkej produkcie len tak hrajú. Inšpirovaný vokálnymi vlnami dievčat zo Serenenaders’ Sisters, som medzi to celé zakomponoval opakujúcu sa situáciu, kde speváčky sledujú hlavnú hrdinku prechádzajúcu okolo nich,

hovorí režisér Braňo Špaček.

Členovia skupiny Hex tento rok prevzali už dve ocenenia. Jedno na Slovensku a druhé v Čechách. Cenu Anděl udelili kapele za album v Českej Republike a u nás získali cenu Krištáľového krídla v kategórii populárnej hudby. Budúci rok bude kapela Hex oslavovať 35 rokov na hudobnej scéne, kvôli čomu pripravuje špeciálne koncerty.

Zdroj: Tlačová správa