Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Ochutnali ste už izraelské hrušky?

Napísal na 14. júna 2018

Ak ste aj vy zažili rozpaky z toho, či pokračovať v aktuálnom vzťahu alebo sa posunúť ďalej, ako sa s nepríjemnými pocitmi vyrovnať a ako si  po rozchode napríklad rozdeliť veci, na ktoré sa viažu spoločné spomienky, tak bude nový singel Na ceste za inou od skupiny Smola a Hrušky presne pre vás! Ktorý neobvyklý predmet je symbolom spoločných chvíľ práve v tejto piesni zistite, ak si chytľavý letný song vypočujete už teraz.

Nový singel Cesta za inou

„Skladba je úplne nová, napísal som ju na jar v Kanade, kde sme pokračovali v nakrúcaní motivačno-športového filmu 0:52, ktorý je neskutočne skutočným príbehom a aj so soundtrackom by mal uzrieť svetlo sveta budúci rok. Vtedy mi na ceste nádhernou krajinou
napadla melódia a text. Skrátka dostal som od Boha signál, zastavil na odpočívadle auto, vybral gitaru z kufra a začal som tvoriť pesničku, ktorú som večer na hotely nahral do Macbooku a dokončil text. Po návrate v domácom štúdiu prišli na rad ostatné nástroje, klavír, bicie, gitary, Matúš nahral trúbky a na záver sme dospievali vokály a zmixovali a zmastrovali v Recording studio 11.11. Skrátka jedna z tých skladieb, ktorá sa rodí rýchlo,“ opisuje zaujímavý zrod skladby Spoko Kramár.

Smola a Hrušky na nakrúcaní videoklipu v Izraeli

Chytľavá melódia, pozitívne vibrácie, sexy hlas a poetika punkového romantika Spoka Kramára charakterizujú skladbu, ktorej na originalite pridáva aj jej videoklip. Na tom kapela spolupracovala s talentovaným kameramanom a filmárom Majom Puzderom z Lexis Production. Téma cesty a cestovania totiž rezonovala aj pri nakrúcaní. Celý nápad na klip vznikol pozvaním kapely Smola a Hrušky na tradičný festival Tel Aviv Ska Invasion v Izraeli.

Čo všetko sa počas netradičného tvorenia klipu v ďalekom Izraeli kapele prihodilo približuje Spoko: “Mal som ísť do Tel Avivu sám, kde by som odspieval niekoľko coverov a aj skladieb od Smola a Hrušky za doprovodu populárnej izraelskej skupiny Los Caparos. Okrem mňa bolo pozvaných viacero umelcov, ktorí spievajú v štýle ska svetové hity aj svoje skladby. Nakoniec sme spolu s našim manažérom presadili myšlienku, aby na festival okrem mňa cestovala aj celá kapela, aby sme si spravili letnú dovolenku v apríli a odohrali našu koncertnú show. Došlo mi, že máme novú skladbu Na ceste za inou, ktorú celá kapela ihneď označila ako letnú a tak práve z cesty do Izraela sme mohli natočiť videoklip v tejto zaujímavej krajine. Ako to už býva veci nešli úplne podľa predstáv. Na začiatku cesty zaspal šofér a tak sme ledva stihli check-in na letisku. Keď sme už boli natešení v lietadle, zrazu pilot zahlásil, že lietadlo má problémy a tak sme na Košickom letisku museli vystúpiť a 5 hodín čakať na iné lietadlo. Po príchode do Tel Avivu nás čakala podľa miestnych najväčšia búrka za ostatných 50 rokov a pochopil sme to až vtedy, keď padal ľadovec a človek, ktorý nás ubytoval sa nás pýtal, že čo to je, že to v živote nevidel. Taxíky na 5 hodín odstavili svoje autá, a tak sme ani nemohli dôjsť pre naše auto do požičovne.“

“V skratke prvý deň sme toho moc nevideli. Druhý deň sme šli do Jeruzalema a tam sme zažili ešte väčšiu búrku, ktorú sme prečkali v jednom obchode. Našťastie ďalšie dni sa počasie umúdrilo a stihli sme z našich potuliek krajinou natočiť klip a odohrať koncert v klube Abraham hostel v Tel Avive s fantastickou atmosférou a podporou nielen izraelských, ale aj česko slovenských fanúšikov, ktorí tam žijú. Zaujímavé je že prvý krát počas našej kariéry sme natáčali videoklip pri mori a aby to nebolo málo tak dokonca pri 2 moriach – Stredozemnom a Mŕtvom mori a konečne môžeme ukázať našim fanúšikom naše vymakané polonahé telá,“ pokračuje líder skupiny s úsmevom.

Kapela Smola a Hrušky stíha okrem nabitej letnej sezóny aj prípravu výberovky najväčších hitov, medzi ktorými budeme mať možnosť nájsť aj novinku Na ceste za inou a ďalšie 2 nové videosingle, ktoré predstavia fanúšikom do konca roka aj s novou koncertnou show na vianočnom turné Patríme k sebe tour 2018. To sa uskutoční v týchto mestách:
22.11. Trenčín
23.11. Žilina
30.11. Námestovo
01.12. Púchov
07.12. Košice
08.12. Poprad
14.12. Bratislava
15.12. Spišská Nová Ves

 

Viac info a predpredaj lístkov na turné čoskoro na facebookovom a instagramovom profile kapely a na Smolaahrusky.sk.

Zdroje: tlačová správa, smolaahrusky.sk, bandzone.cz


Pokračovať v čítaní

Predošlý článok

Ľubozvučný Topfest


Náhľad
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com