Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

O čom bude druhý Captain America?

Napísal na 23. marca 2014

Captain-America-The-Winter-Soldier-PosterOd megaúspešnej tímovky Avengers: Pomstitelia už uplynulo niekoľko nedieľ, druhý Thor aj tretí Iron Man. 3. apríla, teda už o pár dní, bude mať na Slovensku premiéru ďalšia snímka z partie „Avengerov“. Pokračovania sa dočká film o bojovníkovi plnom ideálov, ktorý sa vďaka experimentu počas druhej svetovej vojny stane „supervojakom“. Ako bonus „vyfasuje“ špeciálny štít, ktorý len tak hocikto a hocičo nezničí.

Druhý Captain America dostane nové duo režisérov. Joea Johnstona striedajú bratia Anthony a Joe Russo. Scenáristické duo sa nemení, Christopher Marcus a Stephen McFeely ostali zodpovední za dej aj tentoraz. Prekvapením nebude, že v úlohe Stevea Rogersa uvidíme Chrisa Evansa (Výnimoční, Fantastická štvorka). Slušný priestor dostane Scarlett Johansson (Ostrov, Kúpili sme Zoo) ako Čierna Vdova. Steveovho parťáka Falcona si zahrá Anthony Mackie (Pain and Gain, Smrť čaká všade). Chábať nebude ani Robert Redford či Samuel L. Jackson.

4q2tNiekoľko ľudí už malo to šťastie, že mohlo vidieť snímku ešte pred svetovou premiérou. Dotyčné osoby púšťajú do sveta desiatky spoilerov o tom, ako to bude celé vyzerať. V nasledujúcich riadkoch síce to najdôležitejšie nedáme na známosť, prinesieme však pár faktov, ktoré môžu rozhodovať o tom, či sa odhodláte na vyše dvojhodinové posedenie v kine.

Captain America: Zimný vojak bude do značnej miery politickým trilerom a bude to „najtemnejší“ kúsok od tvorcov Avengerov. Zápletka by mala mať veľký dopad na celé ďalšie pokračovanie série. Akčné scény dostali výborné hodnotenie, rovnako tak ženské postavy vo filme. Celá snímka má prepracovaný dej a ako bonus dostanete po titulkoch ďalšie dve scény navyše.

Na záver si pozrite predĺžený trailer obsahujúci scénu z filmu, ktorý má u nás premiéru 3.4.2014.

Spáchal: Ján Janočko


Pokračovať v čítaní