Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Na priateľstve naozaj záleží

Napísal na 29. novembra 2015

Prvá celovečerná animovaná adaptácia slávneho diela o priateľstve, láske a skutočnom šťastí. Malý princ prichádza na filmové plátno.

maly-princ-film-poster   Spisovateľ Antoine de Saint-Exupéry napísal svoje dielo ako príbeh, v ktorom priateľstvo znamená viac ako čokoľvek iné a skutočne na ňom záleží. Mnohým sa nám vrylo do pamäte, keď sme ho mali možnosť prečítať celé. Teraz sa tento príbeh lásky, priateľstva a šťastia objaví aj v podobe celovečerného animovaného filmu s rovnomenným názvom. A že je to jedinečné dielo francúzskeho spisovateľa svedčí aj fakt, že posolstvo Malého princa zostáva aj naďalej živé pre ostatné generácie detí, a teraz sa im ponúka ako kreslený filmový príbeh.  OB3a47f3_little_prince

Režisér Mark Osborne prichádza s prvým celovečerným kresleným filmom podľa svetoznámeho a kultového diela jedného z najznámejších francúzskych spisovateľov Antoina de Saint-Exupéryho. Hlavnou postavou je malé dievčatko, ktoré ambiciózna mama vychováva a pripravuje na skutočný svet dospelých. Jej každodenný zámer však naruší excentrický, ale dobrosrdečný sused, ktorý je letec. Svojej novej malej priateľke tak predstaví úplne nový doteraz nepoznaný svet. V ňom je možné naozaj všetko. Tento neobyčajný svet mu ešte dávno predstavil Malý princ. Dievčatko zvyknuté iba na prísny režim a žiadnu spontánnosť či obyčajné priateľstvo spoznáva úplne iný svet, kde je možné všetko. Vydáva sa spolu so sprievodcom na túto magickú cestu vo vnútri vlastnej fantázie. Objaví svoje stratené detstvo a zisťuje, že priateľstvo je potrebné a nesmierne dôležité. V živote na ňom veľmi záleží a spoznať ho dokážeme len srdcom.

Malý princ bude kraľovať v našich kinách od 3. decembra.

zdroj: kinema.sk a filmpro.sk


Pokračovať v čítaní