Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Kto sú Palma Violets?

Napísal na 12. marca 2013

Palma VioletsPalma Violets sú čerství víťazi prestížnej NME Award v kategórii najlepšia nová kapela. Pokiaľ ste o nich doposiaľ ešte nikdy nepočuli, nastal najvyšší čas to zmeniť. Vyzerá to, že majú namierené naozaj vysoko.

Táto štvorica z anglického Londýna rozbehla svoju kariéru v roku 2011. Jej zakladajúcimi členmi boli spevák Sam Fryer a bas gitarista Chilli Jesson. Ich kariéra začala prudko stúpať, keď boli v decembri minulého roka nominovaní na cenu  BBC Sound of 2013. Tento rok, konkrétne 25. februára vydali svoj prvý album s názvom „180“, z ktorého už stihli vydať dva single „Best of Friends“/“Last of the Summer Wine“ a „Step Up for the Cool Cats“.

Štýly, s ktorými sa kapela veľmi zaujímavo pohráva sú rock s prvkami garage rocku a psychedélie. Podobne ako Arctic Monkeys, aj Palma Violets si postavili svoju fanúšikovskú základňu prostredníctvom internetu, kde zverejnili aj svoj prvý singel, rôzne videá či živé vystúpenia. Kritici ich prirovnávajú k The Libertines, s Milesom Kaneom, kapelami Django Django a Peace už stihli v tomto roku absolvovať NME Awards Tour. Kvalitu týchto britských nováčikov môžete posúdiť sami prostredníctvom priloženého videa. Isté však je, že rok 2013 pre Palma Violets bude určite zaujímavý.

 

 

Text: Lenka Molnárová

Zdroj: www.youtube.com


Pokračovať v čítaní

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com