Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Kristína má srdce

Napísal na 1. júna 2017

Krásna Svidníčanka Kristína vydáva dnes po piatich rokoch nový album s názvom Mať srdce. Nová štúdiovka obsahuje 17 skladieb medzi nimi aj hity ako Láska bombová, Na bieleho koňa či Letím v duši.


Tohtoročná víťazka ceny OTO v kategórii Speváčka, Kristína Peláková, potešila svojich fanúšikov novým albumom, ktorý má názov Mať srdce. Pilotná skladba má rovnomerný názov a na svedomí ho má overená dvojica Kamil Peteraj (text) a Martin Kavulič (hudba).

„Som veľmi rada, že po troch rokoch, keď som vydala výberovku Tie naj, vám môžem predstaviť svoj nový album Mať srdce. Autorsky sa na ňom podieľali Martin Kavulič, Kamil Peteraj, Marián Kavulič a niektoré skladby som si napísala aj ja. Do tímu som prvýkrát prizvala aj Adama Kuruca, ktorý produkoval viacero skladieb. Sú na ňom okrem noviniek aj známe single Si pre mňa best, Láska bombová, Na bieleho koňa, Vianočná jahoda či Na vysokej skale.“

 

Kristína Peláková
Rodená Svidníčanka je známa aj pod umeleckým menom Kristína. Vyštudovala konzervatórium v Košiciach a svoj prvý singel, „Som Tvoja“, naspievala s bratislavským raperom Opakom. V roku 2008 prespievala pieseň „Vráť mi tie hviezdy“, čo ju dostalo do širšieho povedomia hlavne na Slovensku. V roku 2010 reprezentovala Slovensko na Veľkej cene Eurovízie v nórskom Osle a v roku 2015 úspešne vypredala pražskú Lucernu, čo sa doposiaľ podarilo zo slovenských interpretov iba Marike Gombitovej. Na konte má už štyri štúdiové albumy a zahrala si aj v dvoch filmoch. Tento rok opäť získala cenu OTO v kategórii Speváčka a v súčasnosti koncertuje v Česku aj na Slovensku.

 

Zdroje: instagram, facebook, TASR