Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Emma Drobná spojila dve skladby do jednej a vznikla silná novinka

Napísal na 6. júna 2017

Po dlhých ôsmich mesiacoch sme sa dočkali. Emma Drobná má novú skladbu, ktorá zaujme hneď na prvé počutie. Singel má názov Words a je o dôležitosti slov v našich životoch. 


Debutovým singlom Smile si Emma Drobná nasadila latku vysoko. A môžeme povedať, že so skladbou Words ju určite nepodliezla. Neslovenská angličtina, jemne melancholická a chytľavá, s potenciálom zaujať aj v zahraničí. Takto by sa dala v krátkosti charakterizovať novinka Words. Medzinárodný potenciál potvrdzuje aj návrh od iTunes, o ktorom Emma informovala svojich fanúšikov, prostredníctvom statusu, a kvôli ktorému posunula aj vydanie skladby.

 

Táto skladba vznikla už začiatkom roka naozaj zaujímavým spôsobom. Z dvoch rôznych rozpísaných skladieb napokon vznikla jedna. „Spočiatku som nemala predstavu, ako bude vo finále znieť. Improvizovala som rôzne melódie a nakoniec sme z toho vytvorili Words. Inšpirovali ma situácie, ktoré sa mi udiali a rôzne situácie a ľudia okolo mňa.“

https://www.instagram.com/p/BU18xZmgpzD/?taken-by=emmadrobna

Singel, ktorý má na youtube po štyroch dňoch viac ako 55 tisíc zhliadnutí, zatiaľ existuje len s minimalistickým lyric videom. Emma prezradila, že k novinke chystá aj videoklip. „Máme naplánované točenie v Londýne, ktorý je ako môj druhý domov, keďže som tam prežila dva roky života. Toto mesto má pre mňa obrovskú emóciu, ale zároveň aj anonymitu veľkomesta. Mám tam svoje obľúbené miesta, kam sa vždy vraciam, keď tam prídem. Takže je dosť možné, že tam budú zábery aj týchto lokalít.“

Emma Drobná
Do svojich 17. rokoch vyrastala v Novom Meste nad Váhom so svojou mamou, babičkou a sestrou. Potom sa rozhodla odísť do Dánska, kde vyštudovala strednú školu. Neskôr sa na dva roky odsťahovala do Londýna, kde sa živila prácou za barom. V roku 2015 vyhrala štvrtú Česko Slovenskú SuperStar a o rok neskôr účinkovala v prvej sérii šou Tvoja tvár znie povedome. V tomto roku vydala aj svoju debutovú skladbu Smile, ktorá bola najhranejšou skladbou v slovenských rádiách celých 10 týždňov.

 

Zdroje: instagram, facebook, hudba.sk, wikipedia.sk


Pokračovať v čítaní