Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Jonas Blue a Felix Jaehn priniesli letný párty hit Weekends 

Napísal na 27. februára 2023

DJ Jonas Blue a hudobný producent Felix Jaehn spojili svoje sily a vytvorili letný hit. Ako skladba Weekends vznikala ukázali fanúšikom na sociálnych sieťach.

Britského DJ-a a textára fanúšikovia poznajú pod pseudonymom Jonas Blue. Venuje sa najmä tanečnej elektronickej hudbe napríklad žánrom ako EDM či dance-pop. Úspešná bola už jeho debutová skladba Fast Car, kde spojil sily s britskou speváčkou Dakotou. Medzi neho najpočúvanejšiu tvorbu patrí aj Rise v spolupráci s hudobnou skupinou Jack & Jack.

Felix Jaehn je producent pochádzajúci z Nemecka. Jeho tvorba je rovnako zameraná na elektronickú hudbu. V rádiách ste mohli počuť napríklad jeho skladbu Ain’t Nobody (Loves Me Better).

skladba weekends
Skladba Weekends na billboardoch v Berlíne. Zdroj: Instagram/jonasblue

Weekends

Singel Weekends vyšiel počas februára tohto roka. Umelci pieseň však začali tvoriť na Ibize ešte počas leta v roku 2022, kde sa náhodne stretli.

Tvorbu oboch interpretov nájdete aj v rôznych playlistoch, ktoré dotvárajú atmosféru letným dňom. Nový singel nie je výnimkou. Elektronická skladba priniesla leto už počas februára a viacero fanúšikov roztancovala.

Weekends sa sústredí skôr na melódiu, no aj text má svoj význam. Hovorí o tom, ako s niekým môžeme stratiť kontakt a ako nám môže nejaká osoba chýbať, hlavne cez víkend.

Tvorba singlu

Celý priebeh tvorby zdieľal umelec s fanúšikmi na svojich sociálnych sieťach. V krátkom videu zverejnenom na sociálnych platformách ako Instagram a Tiktok hovorí o jeho inšpirácii. Jonas Blue ukazuje aj celý proces, ako bola skladba Weekends vytvorená. Umelec postupne pridával prvky ako gitara, klavír a samozrejme vokály.

Fanúšikovia sa tešia, že po dlhšej odmlke sa Jonas Blue vrátil s novou tvorbou. Na svojich sociálnych sieťach oznámil aj nadchádzajúce živé vystúpenia a turné po Japonsku. Podobne ako Jonas Blue, aj Felix Jaehn sľúbil poslucháčom ďalšie nové skladby a koncerty.

Zdroj: Tlačová správa


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár