Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Zmenu rytmu pociťuje každý z nás. IMT Smile vydali poslednú pieseň z albumu Budeme to stále my

Napísal na 22. apríla 2020

Zmena rytmu je novovydanou skladbou z ich posledného albumu. Zmena rytmu, to je to, čo nás zastihlo vo všetkých oblastiach, nielen v hudbe, koncertovaní ale vo všetkom“ tvrdí Ivan Tásler.

Slovenská skupina IMT Smile je na hudobnej scéne už od roku 1992. Za dlhé roky pôsobenia si získala množstvo fanúšikov a na ich koncertoch sa zabávajú tisíce ľudí. Avšak súčasná situácia s koronavírusom postihla všetky odvetvia rovnako. Zmeny pociťujú aj chalani z IMT Smile, ktorí sa kvôli pandémii rozhodli vydať pieseň. Má prízračný názov Zmena rytmu.

Energická pieseň vznikla z pera Vlada Krausza a hudbu k nej vymyslel frontman kapely, Ivan Tásler. „Vzhľadom na čas a dobu, akú zrazu žijeme, ako sa to razom všetko zmenilo, rozhodli sme sa vydať ešte jeden singel z albumu Budeme to stále my. Zmena rytmu, to je to, čo nás zastihlo nielen v hudbe, ale vo všetkom,“  reagoval na vzniknutú situáciu Ivan.

Cestovať môžeme vďaka videoklipu

Videoklip vznikal na rôznych kútoch sveta. Môžeme v ňom vidieť zábery z Kalifornie, Veľkej Británie, Prahy, ale i Slovenska. Tomáš Slávik, ktorý videoklip natočil a zostrihal, spomína na jeho výrobu: „V situácii, ktorá nás všetkých zastihla som trocha prekopal videoarchív. Vrátil som sa ku starým záberom, cestovateľským aj hudobným, a pozitivitu, ktorá z nich išla, som sa snažil vniesť do finálneho videa.“

Skupina IMT Smile v štúdiu. Zdroj: Tlačová správa

Skladba pochádza z obľúbeného albumu Budeme to stále my. Ten obsahuje piesne ako Poď so mnou, Aj keby… či Budeme to stále my, podľa ktorej je aj pomenovaný. Celý album si môžete vypočuť na Apple Music, Deezer, Spotify či YouTube.

„Týmto singlom sa tak uzatvorí jedna kapitola. Úspešná kapitola albumu Budeme to stále my. A je čas ísť ďalej, priniesť niečo nové. A to čoskoro aj príde, “ uzatvára Ivan. Letnú koncertnú šnúru by mali chalani odštartovať 13. júna 2020 na Dobrom festivale. Kvôli vzniknutej súčasnej situácii však zatiaľ nikto nevie, kedy a kde IMT Smile najbližšie vystúpi.

Zdroj: Tlačová správa


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár