Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

IMT Smile a Ben Cristovao predstavujú energickú skladbu Miesto

Napísal na 16. apríla 2021

Spojenie mien IMT Smile a Ben Cristovao prináša povzbudzujúcu pieseň Miesto, ktorú z hlavy nedostanete. Čoskoro sa dočkáme aj nového albumu.

Skupina IMT Smile už dlhšie avizovala nový album, ktorý ma prísť na scénu už v druhej polovici mája tohto roka. Jeho predzvesťou je novinka Miesto, ktorú spolu s Ivanom Táslerom naspieval český spevák Ben Cristovao. Text o úniku z reality všedných dní, ktoré sú poznačené pandémiou, je na toto obdobie ako stvorený. Pesničku sprevádza videoklip, ktorý reprodukuje energiu prítomnú pri jej nahrávaní.

Spokojnosť na oboch stranách

„Nápad osloviť Bena Cristovaa prišiel naozaj spontánne. Hneď od začiatku som vedel, že to bude fungovať, a že to takto má byť. Prvýkrát sme sa stretli asi pred dvomi rokmi na jednom festivale v Čechách, kde nás prišiel pozdraviť do šatne. Už vtedy som mal z toho krátkeho stretnutia veľmi dobrý pocit a napadlo mi, že by raz mohlo dôjsť aj k nejakému hudobnému spojeniu,“ hovorí o spolupráci Ivan Tásler.

K spoločnej skladbe Miesto sa vyjadril aj Ben Cristovao. „Pri tvorbe songu som cítil veľkú zodpovednosť a bola to pre mňa výzva. Vedel som, že mi chalani z IMT Smile veria, a hlavne preto som si povedal, že to spolu zvládneme. Chcel som dať tomuto projektu, čo najviac. Už z klavírnej verzie, ktorú mi Ivan poslal, bolo jasné, že výsledok bude skvelý,“ dodal český spevák, raper, tanečník a textár.

Dobrá energia a emócie

Skupina IMT Smile a Ben Cristovao natočili ku skladbe aj spoločný videoklip. Réžie sa ujal mladý režisér Róbert Bošeľa. „S Ivanom sme sa zhodli, že energia, ktorá je medzi kapelou a Benom, je jedinečná a treba ju pretransformovať aj na obraz. Klip sme spravili priamo v skúšobni IMT Smile a obohatili sme ho o zábery zo štúdia počas nahrávania skladby,“ dopĺňa režisér Róbert Bošeľa z Môlča Records.

Zdroj: tlačová správa


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár