Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Práca z domu je pre domácich miláčikov raj. Ako to však bude po pandémii?

Napísal na 16. apríla 2021

Adopcie z útulkov sa počas pandémie výrazne zvýšili. Dôvodom je práca z domu. Ochrancovia zvierat sa neobávajú z návratov zvierat.

Cez pandémiu sa adopcie z útulkov zvýšili

Po začiatku pandémie sa všetky podniky zavreli a v domácnostiach začal home office. Výhodou práce z domu je najmä pohodlie a menej cestovania. Na svoje si prišli aj obľúbenci domácich zvierat ako sú mačky alebo psi. Za posledný rok sa zvýšila adopcia až o 50 %. V útulkoch sa uvoľnili miesta a v domácnostiach pribudli zvieratká.

Je známe, že počas vianočných sviatkov sa v útulkoch zvýšil počet adopcií. Rovnako to je aj počas prvej a druhej vlny pandémie. Útulok Tuláčik z Brezna popísal situáciu nasledovne: ,,Ľudia si berú nových členov do rodiny z nášho útulku, je naozaj pravda, že cez koronu sa adopcie výrazne zvýšili.“ Chovateľka psov tiež potvrdila, že najviac adopcií bolo počas prvej vlny.

adopcie z útulkov
Na webstránke Tuláčika je možné si adpotovať psíky nielen fyzicky, ale aj virtuálne. Zdroj: Utuloktulacik.sk

Obavy z návratu

Otázka, čo sa stane, keď sa znovu všetko otvorí, patrí medzi mierne obavy ochrancov psov. Po Vianociach sa do útulkov opäť vracajú niektoré zvieratá len preto, lebo sa o nich noví vlastníci kvôli nedostatku času nedokážu postarať.

Majitelia útulkov sa neboja: ,,Neobávame sa návratu psíkov alebo mačiek, každej z rodín poskytujeme informácie o starostlivosti a sme v neustálom v kontakte aj po adopcii.“ Útulky poskytujú informácie nielen o psíkoch, ale aj odporúčania na stravy, zvyky alebo obľúbené hračky zvierat. Sú v nepretržitom kontakte a poskytujú rady a tipy.

Medzi základné odporúčania ochrancov zvierat je najmä dôkladné premyslenie si, či je človek schopný postarať sa o psa alebo mačku. Je zároveň veľmi dôležité podotknúť, že pri adopcii psíka nejde len o ,,sezónnu vec“. Je dôležité začleniť ich do rodiny. Útulok z Brezna upozorňujel: ,,Základom adopcie je naučiť zviera na režim, v ktorom sa človek ocitne po pandémii, aby si na to psík zvykol. Dať mu dostatok priestoru na to, aby sa naučil kedy ide von, kedy má jedlo a podobne.“ Majitelia útulku ešte dodali, že zvieratko je člen rodiny a potrebuje dostatok času, lásky a podpory na zvyknutie si v novom priestore. Ak ide len o skrátenie voľného času, každý útulok poskytuje venčenie počas otváracích hodín.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný. Povinné polia sú označné *WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com