Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Hank Moody – siedmykrát a naposledy

Napísal na 13. apríla 2014

       Sedem sezón trvajúca sonda do hlbín duše spisovateľa, ktorého ovplyvňovali rôzne vonkajšie faktory (ako napríklad prekrásne ženy, alkohol či dychberúci sarkazmus), napíše už čoskoro svoju poslednú kapitolu. 13.4.2014 je totiž dátum, kedy nastane začiatok konca – posledná séria populárneho seriálu napíše svoju prvú kapitolu.

 

S Hankom (David Duchovny) si jeho početná fanúšikovská základňa prežila trampoty a problémy rôznych druhov a zameraní. Zväčša si ich charizmatický autor bestselleru „God Hates Us All“ spôsobuje sám, no keďže vedľajší efekt je naše pobavenie, s radosťou mu to odpúšťame. Hlavná dejová línia sa bude, ako inak, točiť okolo vzťahu ústrednej dvojice – Hanka a Karen.

1939402_807463425933247_665033787271829303_n
Záver poslednej epizódy šiestej série zastihol Hanka na konci spolupráce s Atticom Fetchom. Po podivnej súčinnosti s (mierne povedané) pofidérnym spevákom sa Hank rozhodol vrátiť sa k žene, ktorá ho vždy prijala napriek jeho chybám. Vyskočil teda z autobusu a vydal sa v ústrety svojmu rozhodnutiu. Nebude to však tak celkom jednoduché. Jednak preto, že Karen je veľké lákadlo pre mužskú populáciu, a jednak preto, že tvorcovia potrebujú seriál natiahnuť ešte o niekoľko epizód.

V každej sezóne sme boli svedkami nejakého „tvorivého problému“ – písanie životopisu, muzikálu či pracovanie na novej knihe. Ani finálna sezóna nebude výnimkou, aj keď to vyzerá tak, že tentoraz to bude zložitejšie, než obvykle. Jednoducho, o Hanka Moodyho už nie je záujem ako zamlada.

Záver seriálu sa neobíde bez starých známych. Nebude chýbať Hankov agent a parťák Charlie Runk (Evan Handler), „Šmolinka“ Marcy (Pamela Adlon) či Hankova dcéra Becca (Madeleine Martin). Dočkať by sme sa mali aj prítomnosti excentrického Eddieho Nera (Rob Lowe). Uvidíme, ako sa tvorcovia popasujú s dôstojným ukončením seriálu (ktorý podľa mnohých mohol skončiť štvrtou sériou).

Trailer na 1. epizódu:

Pohľad do zákulisia:

Ján Janočko


Pokračovať v čítaní