Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Kráľ outsiderov Gleb vydal prvú pieseň roku 2021

Napísal na 2. marca 2021

Hovorí o rozpade labelu. Gleb vydal novú pieseň a ako naznačuje jej názov, nesie sa na exotickej vlne. 

V decembri 2020 sme si od Gleba mohli vypočuť jeho nevydané texty v sérii FRISTAJLYN. Odvtedy sa však zmenilo niekoľko vecí – Gleb si na YouTube založil nový kanál s názvom BIG BOY GLEB a zmenil aj prostredie, v ktorom tvorí. Skladbu alibababigbass يبدو nahral v novom štúdiu a nám nezostáva nič iné, len čakať, či s novým štúdiom príde aj nový zvuk, poprípade celý album.

Taktiež už nie je súčasťou kreatívneho domu F*CKTHEM, čo potvrdzuje aj nasledovnými rýmami: „Prečo sa rozpadol label? Hlavná téma, kým sa mi o tom nepodarí napísať bary, tak ti do tej doby radím to radšej nechať.“ O príčine odchodu zatiaľ nevieme, pretože samotný umelec sa k nej doposiaľ nevyjadril.

Nová pesnička má nezvyčajný, no zato exoticky znejúci arabský sample (vzorka, prevzatý hudobný podklad – pozn. red.) a chytľavý rytmus. V závere pesničky, ale aj v jednom zo svojich najnovších príspevkov na Instagrame odkazuje na zrejme novú kapitolu v jeho hudobnej tvorbe. Song mu vyprodukoval Komander Ground.

Raper Gleb, vlastným menom Gleb Veselov, sa narodil v ruskom meste Piatigorsk. S rapom začal už ako tínedžer a keď mal 16 rokov, aktívne sa pustil do drum ‚n‘ bass. Aj keď sa na scéne pohybuje už niekoľko rokov, debutový album Lavička Pimpin prišiel až v roku 2017. Druhý album Gauč Storytelling predstavil fanúšikom v lete 2019.

 

Zdroj: YouTube, Instagram, kultura.pravda.sk


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár