Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Som ako Gucci Mane, repuje Gleb v novom dieli fristajlyn

Napísal na 12. decembra 2020

Už piaty týždeň po sebe nás Gleb zásobuje svojimi nevydanými textami. Sériou fristajlyn skracuje fanúšikom čakanie na ďalší mixtape.

Freestyle rap je neodmysliteľná súčasť repovej kultúry. Ide o štýl improvizácie, v ktorom sa texty vymýšľajú takpovediac „za pochodu“ a nie sú tematicky ohraničené. Veľakrát ide o takzvané „punchlines“, ktorými sa snažia reperi svojich poslucháčov predovšetkým pobaviť.

Na Slovensku sa dostal freestyle rap do povedomia vďaka súťaži ArtAttack Freestyle Battle, z ktorej vzišlo veľa uznávaných reperov, ako Gleb, Strapo, Radikal Chef, či Čistychov.

Gleb to však poňal v sérii fristajlyn trocha iným spôsobom. „Freestyle z hlavy som dával vždy a dodnes ho dávam. Je to neodmysliteľná súčasť repu, ale konkrétne pri formáte fristajlyn ide o niečo iné. Ako som hovoril dávnejšie, freestyle má viacero definícií. Napriek tomu však stále improvizujeme a veľa textov na videu vzniká za pochodu, až keď sa zapne kamera,“ komentuje Gleb obvinenia od fanúšikov, že v sérii fristajlyn nejde o pravú podstatu freestyle repu.

Ďalej tiež píše, že pri fristajlyn ide hlavne o nevydané a napísané texty dopredu, nie o repovanie z hlavy: Ide o texty, ktoré vznikli narýchlo počas stretnutia s kamošmi. Krátko na to, čo si ich vymyslíme, zapíname kameru a nahrávame“.

Zdroj: Instagram, Youtube

Označené ako

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár