Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Bývalá Disney herečka sa preslávila na TikToku. Jej pieseň Driver’s licence trhá rekordy

Napísal na 1. marca 2021

Olivia Rodrigo sa minulý mesiac so svojou novou piesňou dostala do top hudobných rebríčkov vo viac ako 30 krajinách. Za všetko môže obľúbená tínedžerská aplikácia TikTok.

Len osemnásťročná Olivia Rodrigo, ktorá sa už v mladom veku objavila ako vokalistka v sérii High School Musical, si v januári opäť vybudovala miesto v Billboard Hot 100. Jej nová pieseň Driver’s licence sa stala obľúbenou hymnou pre TikTok a ľudia na ňu začali rekordne rýchlo reagovať. S jej minuloročným hitom All I want sa tiež podarilo skórovať najmä kvôli TikToku.

 

Pieseň Driver’s Licence odzrkadľuje pocity mladej speváčky, ktorá tvrdí, že napriek tomu, aká je mladá, zažila tvrdý rozchod. Svoje pocity vložila do textu tejto populárnej piesne. Práve vďaka lyricsu sa jej podarilo získať toľko priaznivcov, empatických a pozitívnych reakcií. Pieseň má byť podľa všetkého určená pre Oliviinho bývalého priateľa a kolegu Joshuu Basseta, ktorý teraz randí s o štyri roky staršou Sabrinou Carpenter. Olivia Rodrigo na TikToku prezradila, že ju Joshua naučil šoférovať. Na základe toho vytvorili fanúšikovia reakčné videá, ktorými sa snažia ukázať, že naozaj ide práve o tento vzťah. Olivia nič nevyvrátila, ani nepotvrdila.

@kendallxpayne

not me (26, lesbian) explaining #driverslicense to my friends

♬ drivers license – Olivia Rodrigo

Práve vďaka TikToku Rodrigo zaslúžene zostáva na prvých miestach v iTunes, Spotify alebo Billboard playlistoch. Na jej piesne reagujú fanúšikovia nielen vlastnou tvorbou a prespievaním, ale vytvárajú aj reakčné videá na už spomínaný vzťah Joshuu a Sabriny. Podľa vyjadrení speváščky Olivia dúfa, že jej piesne, ktoré majú väčšinou bolestný charakter, budú slúžiť ako pomoc pri takýchto situáciách a že jej hudba bude chápaná ako ,,liek na dušu“.

Olivia sa netají tým, že je obrovskou fanúšičkou speváčky Taylor Swift. Keď zistila, že jej Taylor komentovala najnovší song so slovami ,,Thats my baby and I am so proud“, Olivia zabudla dýchať. Rodrigo prespievala aj niektoré jej piesne, ktoré si tiež vyslúžili pozitívny komentár od samotnej Taylor. Olivia tvrdí, že jej najväčším snom je spolupracovať práve s ňou. Taylor potvrdila, že v blízkej budúcnosti budú spolupracovať.

Zdroje: TikTok, Esquire,

Označené ako

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár