Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Dokument Billie Eilish: The World’s a Little Blurry odkrýva súkromný život mladej speváčky

Napísal na 3. marca 2021

Dokument o Billie Eilish nahliada do osobného života neobyčajnej tínedžerky. Zobrazuje jej cestu počas písania a nahrávania debutového albumu.

Mladá speváčka si získala tisíce fanúšikov po celom svete. So skoro 80 miliónmi followerov na Instagrame je jednou z najslávnejších ľudí v súčasnosti. Spoločnosť Apple Original Films sa rozhodla o talentovanej hudobníčke nakrútiť dokumentárny film. Billie Eilish: The World’s a Little Blurry mal premiéru 26. februára na Apple TV+.

Roly režiséra sa zhostil oceňovaný R. J. Cutler, ktorý zachytil momenty počas tvorby debutového albumu s názvom When We All Fall Asleep, Where Do We Go?. Okrem speváčky sa filmár zameral aj na jej staršieho brata Finneasa, ktorý jej pri tvorbe albumu významne pomohol.

Mnoho piesní a vizuálov pramení z Billieho skicára, do ktorého si kreslila a zapisovala aj počas psychicky náročného obdobia, kedy trpela depresiami. Tento hudobný projekt získal ocenenia album roka a najlepší popový album v rámci Grammy Awards 2020. Zo siedmych nominácií vyhrala Billie Eilish šesť cien. Brat Finneas získal cenu za producenta roku.

Celý dokument nás necháva nahliadnuť do súkromia a reality mladej talentovanej speváčky. Zameriava sa na skutočný príbeh Billie Eilish a jej postupnej ceste ku sláve. Fanúšikovia sa môžu tešiť na mnohé, nikdy nezverejnené zábery, ktoré sa nakrúcali na cestách, koncertoch, doma v súkromí alebo pri tvorbe hudby. Väčšinu scén z takmer 2,5 hodinového filmu nakrútili jej najbližší. Rodina zohráva v kariére Billie dôležitú rolu, pretože je pre ňu veľkou oporou.

Žiadna hraná póza, ale skutočná Billie

Dokument Billie Eilish: The Worlds a Little Blurry nevytvára nereálnu predstavu o dokonalosti života speváčky. Práve naopak, odkrýva jej skutočné prežívanie. Ako každé mladé dievča, aj Billie v sebe počas dospievania nosí svoje vnútorné trápenia, ktoré sa nebojí zdieľať so svetom.

Dokument Billie Eilish

Nahrávanie v izbe brata Finneasa, kde vznikli takmer všetky skladby z debutového albumu. Zdroj: YouTube

Zranenia nohy počas koncertov, zlomené srdce či pocit samoty a odlúčenia od svojich priateľov. S tým všetkým sa vo svojej kariére musí popasovať. Aj napriek obrovskému úspechu si však dokázala zachovať svoju ľudskú tvár. Možno práve preto v dokumente hovorí o týchto náročných momentoch s takou ľahkosťou a prirodzenosťou.

Film odštartoval s pozitívnou spätnou väzbou od svetových kritikov. Stránka Rotten Tomatoes na základe recenzií uviedla hodnotenie 97 %. Kritický konsenzus portálu znie: Billie Eilish: The World’s a Little Blurry ponúka poučný – a niekedy nepríjemný – pohľad do zákulisia vzostupu mladej hviezdy.“ Používatelia Česko-Slovenskej filmovej databázy dali filmu zatiaľ 78 % a web IMDb uvádza 7,9 bodov z 10. Hodnotenia sa však s najväčšou pravdepodobnosťou ešte zmenia.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár