Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Galantis pokračuje vo svojej novej ére hitom One, Two & 3 

Napísal na 26. februára 2024

Elektronická novinka je piatou skladbou z novej éry. Fanúšikovia očakávajú album a špekulujú o záhadnom členovi kapely.

Galantis je hudobný projekt Christiana Karlssona, ktorý pôsobí ako dídžej a hudobný producent. Pôvodne pod týmto pseudonymom vystupoval aj spolu s Linusom Eklöwom, ktorý sa však počas pandémie rozhodol prestať venovať tvorbe. 

Vtedajšie duo začalo pôsobiť v roku 2012 v Štokholme. Medzinárodnému úspechu sa im dostalo až dva roky neskôr. Kariéru odštartovali skladbou Runaway (U & I), no medzi ich najpopulárnejšie patrí aj No Money alebo Peanut Butter Jelly

Nová Éra Galantis 

Posledný album Church, na ktorom sa ešte podieľali obaja hudobníci, rozhýbal tanečné parkety. Po dlhšej odmlke Karlsson vydal skladbu BANG BANG (My Neurodivergent Anthem). Singel opisuje, ako umelcovi diagnostikovali poruchu pozornosti s hyperaktivitou, známu ako ADHD a aký je život s ňou.

Tento trend pokračoval skladbou Koala, kedy je opäť tanečný rytmus sprevádzaný osobným naratívom. K obom singlom kapela zverejnila aj videoklipy, ktoré naďalej obsahujú rozmanité vizuálne efekty, nezvyčajné kostýmy a párty prostredie. 

skladba One, Two & 3
Obálka pre skladbu One, Two & 3. Zdroj: Tlačová správa

Ďalšou piesňou v produkcii Galantis je spolupráca s americkou alternatívnou kapelou Neon Trees. Nesie názov Dreamteam a podobne ako aj predtým, tanečnú hudbu sprevádza videoklip z párty. Spojili sily aj s anglickou speváčkou a skladateľkou Hannah Boleyn pri piesni Little Bit Yours.

Oproti predošlej tvorbe sú tieto skladby viac osobné, čo definuje novú éru Galantis. Môžeme očakávať, že všetky budú súčasťou albumu, ktorý vyjde v apríli tento rok

Fanúšikovia si všimli, že vo videoklipoch sa začala objavovať maskovaná ženská postava. Vyzobrazená je aj na oblálkach piesní a albumov. Domnievajú sa, že ide o novú členku hudobného projektu. Kapela však oficiálne nič neoznámila. 

Skladba One, Two & 3 

Tanečná novinka je piata v poradí od odštartovania novej a viac osobnej tvorby Galantis. Podieľali sa na nej okrem Christiana Karlssona napríklad aj švédsky hudobný producent Henrik Jonback. 

One, Two & 3 má typický tanečný rytmus, ktorý sprevádzajú ženské vokály. Samotný text nie je zložitý, avšak je veľmi chytľavý. Zverejnená bola v strede februára a zatiaľ nemá videoklip, len video s textom. 

Na sociálnej platforme Instagram zverejnili upútavku na ďalšiu skladbu, ktorú chystajú. Nesie názov Lighter a spolupracujú na nej mená ako David Guetta a 5 Seconds of Summer. Kedy ju presne zverejnia, zatiaľ známe nie. Zatiaľ fanúšikovia môžu využiť funkciu Pre-Save, kedy sa im pesnička zobrazí v obľúbených, hneď ako vyjde.

Zdroj: Tlačová správa