Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Dua Lipa sa vracia s novinkou Training Season

Napísal na 24. februára 2024

Anglicko-albánska speváčka Dua Lipa sa postarala o ďalší skvelý hit Training Season. Novinka hrá v rádiách po celom svete.

Jedna z najznámejších speváčok súčasnosti oznámila pripravovaný album ešte začiatkom minulého roka, pričom v októbri vydala prvý singel Houdini. Rytmická skladba ihneď obsadila hudobné rebríčky a stala sa hitom jesene. Odštartovala tak novú éru inšpirovanú 70. rokmi.

Tanečná novinka Training Season je druhým singlom pripravovaného štúdiového albumu. Napriek tomu, že presný dátum nie je známy, speváčka prezradila, že nové dielo plné kvalitnej hudby vyjde niekedy tento rok.

Dua Lipa Training Season
Dua Lipa skladbou Houdini odštartovala novú éru. Zdroj: Youtube/Dua Lipa

Training Season

Skladbu Dua Lipa prvýkrát predstavila na 66. ročníku odovzdávania cien Grammy. Okrem toho ju odhalila príspevkom na Instagrame, kde mala tričko s jej názvom a inštrumentálnym úryvkom prostredníctvom aplikácie WhatsApp.

Na tvorbe sa podieľali Kevin Parker z Tame Impala a Danny L Harle. Tí majú na konte spolupráce s menami ako Rihanna, Travis Scott či Charli XCX. Dua tému novej piesne popisuje ako nálož sebavedomia a sily po rozchode.

Jednoducho sa dostanete do stavu, kedy vás už nebaví druhému hovoriť, ako sa má správať, keď s vami randí. Tréningová sezóna končí, vy ale s každou takouto skúsenosťou rastiete.

Dua Lipa

Reakcie kritikov sú rôzne. Niektorí skladbu prirovnávajú k skupine ABBA, naopak iní ju spájajú so speváčkinou piesňou z roku 2017 New Rules. Rádiá si, rovnako ako fanúšikovia, novinku okamžite zamilovali. Rytmickú melódiu doplnenú sebavedomým textom môžete počuť po celom svete.

Zdroj: Tlačová správa