Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Dua Lipa je späť. Singlom Houdini promuje pripravovaný album

Napísal na 13. novembra 2023

Anglicko-albánska speváčka štartovala svoju novú éru rytmickým singlom Houdini. Dua lipa chystá tretí štúdiový album inšpirovaný sedemdesiatymi rokmi.

Mladá hudobníčka svoju kariéru začala ako modelka. Neskôr sa vydala na cestu hudobného sveta, čo jej prinieslo množstvo úspechov. Už debutovým albumom získala viacero prestížnych ocenení. Okrem Brit Awards je držiteľkou Grammy a dokonca prekonala rekordy v Guinnessovej knihe rekordov. 

Speváčkin druhý album, Future Nostalgia, obsadzoval prvé miesta hudobných hitparád. Pesničky Physical, Break My Heart alebo Levitating boli súčasťou viacerých playlistov. Oba jej projekty sú najviac streamované ženské albumy na Spotify s viac ako 10 miliardami streamov. 

Dua Lipa singel Houdini
Dua Lipa na Grammy Awards v roku 2022. Zdroj: Jeff Kravitz/Allure

Tento rok sa hviezda dokonca objavila na televíznych obrazovkách v úspešnom filme Barbie. Podieľala sa aj na tvorbe soundtracku s pesničkou Dance The Night. V Spojených štátoch sa song umiestnil na šiestom mieste v rebríčku Billboard Hot 100 a získal dve nominácie na Grammy.

Houdini

Po krátkej pauze Dua Lipa zverejnila nový singel a symbolicky odštartovala novú etapu, ktorú ukončí vydaním platne. Houdini charakterizuje tanečná hudba inšpirovaná sedemdesiatymi rokmi. Meno dostala po maďarsko-americkom umelcovi Harrym Houdini, ktorý sa preslávil svojimi útekovými činmi.

Hudobníčka svojich fanúšikov piesňou pozýva na výlet, z ktorého sa im nebude chcieť naspäť. „Houdini stelesňuje pocit, keď sa o 4 ráno chýli ku koncu a vy ste unavení a spotení, ale proste nechcete, aby party skončila,” hovorí speváčka.

Skladby sme pripravovali v radostných okamihoch absolutného chaosu, keď som sa svetom pohybovala s ľahkosťou a optimizmom a neriešila, čo ako dopadne. Krása je v tom, byť otvorený všetkému, čo vám život postaví do cesty.

Dua Lipa

Tvorba nového albumu

Speváčka priznáva, že nahrávka vznikala podobne ako jej ďalšie veci z jej pripravovaného albumu. Projekt plánuje vydať niekedy v roku 2024 s novým zvukom, vďaka ktorému sa vzďaľuje od diskotéky a zahŕňa viac psychadélie zo 70. rokov.

Produkcie singla sa ujali Daniel Jack Eisner Harle, britský hudobník a skladateľ, známy viac medzi priaznivcami alternatívnej hudby a Kevin Parker z indie rockových Tame Impala, s ktorým sa Dua stretla na soundtracku k Barbie. Obaja sú kľúčovými spolupracovníkmi celého projektu.

Zdroj: Tlačová správa