Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 75

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 76
Blanka hviezdi so svojim novým singlom Cara Mia
Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Blanka hviezdi so svojim novým singlom cara mia

Napísal na 23. februára 2024

Bývalá účastníčka medzinárodnej súťaže Eurovision Blanka vydala ďalší song Cara Mia. Poľská speváčka s týmto popovým hitom mieri na najvyššie priečky hitparád.

Blanka Stajkow, mononymne známa ako Blanka, je 24-ročná speváčka a modelka. Okrem poľskej národnosti má blízko aj k bulharskej, pretože jej otec je úspešný bulharský podnikateľ. Na profesionálnu cestu modelky ju naviedla jej matka, ktorá sa tomto odboru venuje niekoľko rokov. Narodila sa v meste Szczecin v Poľsku a pre odštartovanie svojej hudobnej kariéry sa rozhodla odcestovať do Spojených štátov amerických.

Blanka Cara Mia
Na svojom instagramovom profile má cez 260 tisíc sledovateľov. Zdroj: Eurovisionworld.com

V Amerike sa speváčka zúčastňovala najmä tzv. open-mic vystúpení, kde podniky ponúkali priestor pre začínajúcich umelcov pracujúcich na svojej popularite a kvalite. Spievala s jej gitarou v rôznych podnikoch veľkomiest New York a Los Angeles. Jedno z jej vystúpení bolo aj v bare The Bitter End, kde svoju hudobnú kariéru kedysi začínala aj Lady Gaga.

Eurovision a Hudobná kariéra

V roku 2021 bola súčasťou poľskej reality show Top Model. Počas jej účasti vydala jej prvý oficiálny song Better, po ktorom v nasledujúcom roku podpísala zmluvu s Warner Music. Neoficiálne speváčka napísala svoju prvú pieseň už keď mala 13 rokov s názvom Strong Enough.

Blanka sa v roku 2023 zúčastnila medzinárodnej televíznej súťaže Eurovision v písaní piesní. Tá sa tradične koná v máji vybraného roku a spomínaný ročník sa konal v Liverpoole vo Veľkej Británii. Speváčka sa tam dostala výhrou v poľskej televíznej súťaži Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję.

Celkovo vystúpila dvakrát. V druhom semifinále, v ktorom sa umiestnila na 3. mieste, z ktorého postúpila do finále, kde skončila na 19. mieste. Zaspievala jej druhú autorskú pieseň s názvom Solo, ktorá sa následne umiestnila v niekoľkých rebríčkoch v Poľsku, v Čechách, v Litve a vo Švédsku.

Novinka Cara Mia

Jej najnovšiu pieseň Cara Mia Blanka vydala symbolicky na Valentína, pretože jej názov v preklade z talianskeho jazyka znamená „Môj miláčik“. Na texte songu spolupracovala s Venlou Edelmannovou, Ilon Adlercreutz, Kim Mannilou a Vallo Kikas. Pieseň už má aj svoj vlastný videoklip a s tak chytľavou melódiou sa ani nenazdáme, a budeme ju určite počuť v niekoľkých medzinárodných rádiách.

Blanka v piesni opisuje jej ťažko ovládateľnú túžbu po mužovi, ktorý sa jej kráse a šarmu nechce poddať. Dáva mu síce čas na premyslenie, avšak nezaručuje, že to vydrží. Tieto slová sú aj hlavnou témou videoklipu, v ktorom sa predvádza na pódiu a snaží sa zaujať. Nakoniec však muž neodolá a Blanka skončí v náručí svojho vysnívaného.

Zdroj: Tlačová správa