Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 75

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 76
Jason Derulo prichádza po rokoch s novým albumom Nu King
Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Jason Derulo prichádza po deviatich rokoch s novým albumom NU KING

Napísal na 27. februára 2024

Jason Derulo po dlhých rokoch čakania potešil svojich fanúšikov novým albumom Nu King. K albumu si pripravil aj rovnomenné turné.

Americký spevák a tanečník Jason Derulo vydal v polovici februára svoj piaty štúdiový album s názvom Nu King. Fanúšikovia naň čakali dlhých deväť rokov, keďže jeho posledný album Everything Is 4 vyšiel ešte v roku 2015.

jason derulo nu king
Album Nu King sprevádza aj rovnomenné turné. Zdroj: rollingstone.com

Derulo však počas tohto času nezaháľal. Vydal exkluzívnu verziu svojho debutového albumu Jason Derulo, ktorý v roku 2020 oslávil desiate výročie, vytvoril množstvo hitových singlov a neobišiel ani vytváranie tanečných výziev na TikToku.

Prepojenie starého s novým

Samotný album Nu King tvorí 27 piesní, ktoré sú zmesou už spomínaných singlov a úplne novej hudby. Popri hitoch ako Take You Dancing, Swalla, Acapulco, Tip Toe alebo duetom Spicy Margarita s Michaelom Bublé, na ňom nájdeme aj spoluprácu s Davidom Guettom – Down.

Túto skladbu otvára spevák za sprievodu saxofónu svojou dobre známou frázou „Jason Derulo“ a ponára sa do chytľavého rytmu hudby od Davida Guettu. Celá skladba sa rovnako, ako jej téma, nesie v tanečnom duchu, ktorý je pre amerického tanečníka typický.

Tanečný parket neopúšťame ani pri piesni Spicy Margarita v spolupráci s Michaelom Bublé, ktorý do nej zakomponoval kus svojho vlastného coveru skladby ¿Quién será?, tiež známy pod menom Sway. Konečný mix týchto dvoch umelcov vytvára sytheticko-tanečné číslo.

Album v sebe nesie aj pomalšie a emočne nabité skladby ako Lie To Me, Proximity alebo Favorite Song, ktoré hovoria o nešťastnej láske, problémoch vo vzťahu, či nevere. Jason Derulo v nich necháva vyznieť svoje jedinečné vokály.

Dlhoočakávané turné

Spevák ešte v septembri minulého roka oznámil, že sa chystá na turné, ktoré pomenoval Nu King. Fanúšikovia vtedy ešte nevedeli, že im spolu s dátumami koncertov odhalil aj názov nového albumu. Jeho prvú časť začal 22. februára v Štokholme a zakončí ho 29. marca v Zurichu. Celkovo tak navštívi 24 európskych miest a zastaví sa aj v susednom Česku, či Rakúsku.

Zdroj: Tlačová správa