Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

FASHION DELIGHT bol tento rok kombináciou módy, tanca i spevu

Napísal na 11. mája 2017

TRNAVA, 11 mája. Móda, tanec, spev, zaujímaví ľudia. Tak sa dá definovať včerajší piaty ročník módnej prehliadky Fashion Delight, ktorý sa konal v City Aréne . Traja šikovní organizátori Sis Chlumecká, Patrik Ščasnovič a Gregory Gonel, sa postarali o poriadny rozruch na chodbe obchodného centra.

 

Módna prehliadka Fashion Delight poukazovala na spôsob obliekania, takzvanú udržateľnú módu. Tá je všeobecne považovaná na spôsob riešenia otázky znečisťovania životného prostredia, ktoré je následkom obrovskej výroby lacných kúskov oblečenia podliehajúceho najnovším, no najmä rýchlo sa meniacim módnym trendom. Kvôli “fast fashion” sa znečisťovanie vôd i ovzdušia stáva neprijateľným pre ďalší chod našej planéty. Práve ideu recyklácie oblečenia preniesli organizátori aj priamo na pódiu.

Päť šikovných módnych blogeriek predstavilo svoje modely, pozostávajúce z oblečenia z druhej ruky. Každá z nich predstavila na pódiu niekoľko outfitov. Tie boli premyslené do posledného detailu, pretože jednou z častí módnej šou bolo aj hodnotenie od poroty.

 

Do porotcovských kresiel prijala pozvanie pätica vážených hostí.

Prvá z nich, elegantná a vždy štýlova dekanka Fakulty masmediálnej komunikácie, Dana Petranová nespustila ani na chvíľu oči z predvádzacieho móla.

Hodnotiť nádejné fashiontalenty prišla aj speváčka, tanečníčka a zároveň rodáčka z Trnavy Dominika Mirgová.

Medzi šarmantné dámy sa posadil aj jeden muž. Jirko Blatný, vlasový stylista, ktorý sa postaral o účec všetkých účinkujúcich, ale z minulusti má na svojom profesíjnom konte aj také mená, ako Veronika Ostrihoňová-Cifrová, Diana Hágerová či Daniela a Veronika Nízlové.

Vekový priemer radikálne znížila najmladšia porotkyňa, dvadsaťročná módna blogerka a zároveň oddaná bojovníčka za udržateľnú módu, Chantal Cocherová.

Päticu porotcov uzavrela stálica prehliadkových mól, ktorá minulý rok na Bratiskavských módnych dňoch vyhrala ocenenie „Výnimočná módna tvorba za rok 2016„, Zlatica Hujbertová.

 

Outfity, ktoré blogerky zhotovili a porota hodnotila, boli vytvorené aj vďaka dobrosrdečným študentom #fmkpeople, ktorí sa podielali na zbierke oblečenia. Konala sa koncom marca v Jame. Výtažok z nej poputoval do krízového centra v Trnave.

Počas zbierky sa vyzbieralo 25 kilogramov oblečenia, ktoré bolo počas módnej prehliadky odovzdané zástupcom spomínaného centra.

GABRIELA GIOTTO

Diváci okrem prezentácie blogeriek mohli na pódiu vidieť aj módnych návrhárov, či dizajnérov, ktorí prispeli svojou vlastnou tvorbou. Medzi nimi Gabriela Giotto, rodená Trnavčanka, ktorá rozžiarila prehliadkové mólo svojimi farebnými dizajnérskymi kúskami.

Akcia bola sympatickým počinom, keďže poskytla priestor na prezentáciu mladým začínajúcim tvorcom, ktorí sú ešte v procese formovania sa a zbierania skúseností. Umiestniť Fashion show do priestorov City Aréna považujem za symbolické, pretože dnes sú nákupné centrá novodobé chrámy či korzá, kde to vždy žije, preto sa tým zjednodušilo zabezpečenie hojnej účasti. Teší ma, že máme na Slovensku aj priamo v Trnave neskutočne veľa talentovaných mladých ľudí.“ Na záver táto úspešná a talentovaná dizajnérka dodala, že veľmi rada prijala pozvanie organizátorov a zúčastnila sa tohto nevšedného projektu.

 

 

 

Nechýbala ani prehliadka outfitov, ktoré poskytla porotkyňa a zároveň módna návrhárka Zlatica Hujbertová. Do kolekcie šiat prispela aj naša študentka Karyn Hykšová a prezentáciu neodmietli ani Blaženka Ostrovská, Dominiqe Bohus, Pavol Dendis, V&E Fashion či Miriam Pokojná.

 

Do módnej prehliadky a prezentácie zaujímavých kolekcií sa zapojili aj módne butiky zo City arény: Orsay, Lindex, Tally Weijl, Carpisa, Deichmann, Devergo a Joss Fashion.

 

Na záver módnej prehliadky doprevádzanej tanečnými štúdiami Alegria, Show Art, LUXURY ANGELS či dokonca súkromným tanečným konzervatóriom Dušana Nebylu bola vyhlásená víťazka ocenenia FASHION BLOGER 2017.

SOFIA RAVASOVÁ predviedla podľa poroty najlepšiu módnu kolekciu second-hand. Právom jej teda patrí označenie FASHION BLOGER 2017.

FASHION BLOGER 2017 SOFIA RAVASOVÁ

 

 

TEXT: Viky Chovancová

Foto: Matúš PASTOR