Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Fakjú pán profesor 2

Napísal na 1. novembra 2015

Fakjú pán profesor 2 (Fack ju Göhte) je úspešné pokračovanie zábavnej komédie, ktorá je tu opäť s novým príbehom. Réžiu aj scenár má na svedomí, rovnako ako v prvej časti, nemecký režisér s tureckými koreňmi Bora Dagtekin. Je typický svojim netradičným, niekedy až vulgárnym humorom. Na Film sa môžeme tešiť už túto jeseň.  

10676343_888641307862153_6676676384897913289_n Po prvej časti sa Zeki Müller (Elyas M´Barek) rozhodne ostať v úlohe učiteľa a svoju kriminálnu minulosť nechať za sebou. Zistí však, že život učiteľa nie je až taký jednoduchý. Skoré ranné nástupy do práce a neznesiteľní študenti v puberte ho nakoniec donútia vyhľadať svoje kontakty z predchádzajúceho života. Vďaka svojím bývalým kamarátom sa Zeki dostane k celkom slušnej hromade diamantov. Kvôli bezpečnosti sa ich rozhodne ukryť do plyšového medvedíka. Problém ale nastane, keď jeho kolegyňa Lisa Schnabelstedtová (Karoline Herfurt) daruje tohto macíka charite, ktorá všetky hračky pošle deťom do Thajska. Našťastie pre Zekiho riaditeľka školy zháňa učiteľa, ktorý by zobral študentov na výlet do zahraničia. Ide jej najmä o to, aby  jej gymnázium  získalo uznanie u ministra školstva. O toto uznanie bojujú  dve gymnáziá. Jedným z nich je Goeteho gymnázium, kde pôsobí aj Zeki a taktiež Schillerovo gymnázium. Zeki sa dohodne s riaditeľkou a pripravia pre študentov výlet do Thajska. Spolu tam zažijú mnoho zábavných príhod. Samozrejme sa všetko začne komplikovať. Hneď potom, ako sa v jednej rybárskej oblasti stretnú s učiteľom a jeho študentmi zo Schillerovho gymnázia, nastane tvrdý súboj o prestíž. Ani jeden „tábor“ si medzi sebou nič nedaruje. To pre Zekiho znamená obrovské problémy pri hľadaní medvedíka a jeho diamantov. Študenti neskôr prídu na to, čo má za lubom. Ako učiteľa si ho veľmi obľúbili a nechcú o neho prísť, a tak sa mu snažia skomplikovať pátranie po stratenom medvedíkovi. Zekiho čaká veľké rozhodnutie o tom, kam bude jeho život smerovať.
Svetovú premiéru mal film 8.10.2015. U nás sa premieta od štvrtka, 29. 10. 2015. Ak sa vám prvá časť páčila, určite si nemôžete nechať ujsť ani toto bláznivé pokračovanie. O zábavu máte postarané.

Zdroj: europacinemas.sk, filmpress.sk


Pokračovať v čítaní