Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Denník nádejnej vysokoškoláčky vol.4- príbeh na pokračovanie…

Napísal na 17. februára 2016

12244527_1234149196598597_7098132471410117847_o

Niekomu sa letný semester začal v pondelok 15.2. o 7:30 prednáškou o mediálnej kultúre. MASAKER

Niekomu sa letný semester začal žúrkou 15.2. o 20:00 v Cerveze. MASAKER

No a niekomu sa semester začal až v utorok 16.2. o 21:00 v
Monkey clube. Aj to bol MASAKER! 

1782546_1114773831890145_297994664741525625_o
Úvod letného semestra bol naozaj prudký, čo sa týka buď ranného vstávanie, alebo zvládnutia všetkých opensemesteropisadonemotyanezaspidoškoly párty. Nech hodí kameňom, kto zostal triezvy a za prvé tri dni nemá ani jednu absenciu! (Ja hádžem za tú triezvosť, ale nejakú absenciu som si predsalen minul, #pracovnépovinnosti). Ale keďže prváci magistri majú skvelý rozvrh (vďaka patrí pani Kollárovej), tak dnes (streda) o 16:00 sa môj školský týždeň skončil a ja sa môžem znova smelo pustiť do pracovných povinností či do scrollovania Facebooku. Ak chcete vedieť, ako doskúškovala Viky, naša nádejná vysokoškoláčka, sledujte ten príbeh na pokračovanie, dostaneme sa aj k tomu!

DENNÍK VYSOKOŠKOLÁKA- časť 8.

Toto nieje DENNÍK VYSOKOŠKOLÁKA- ČASŤ 8. – toto je čistá sebaľútosť.

Na konci leta mi jeden človek povedal, že KARMA JE ZDARMA. Dnes už viem! Pol roka som chodila po svete s transparentom „na slovine som zmaturovala na jednotku a Kristína na trojku“. S dôležitosťou kráľovnej Alžbety som prišla včera na test z dejín žurnalistiky, že ak dostanem test 1-6 odchádzam s áčkom. Vytiahla som si SEDEM. Myslím, že už je zbytočné pokračovať, lebo všetci vieme, že jediné áčka ktoré kedy uvidím, mám pod tričkom. Ale aby sme nezabudli na tú karmu, Kristína, ktorá išla písať test po mne, mi cez presklenné dvere ukázala prostredník, usmiala sa a odovzdala na kompletku vyplnený test. ZHORÍŠ V PEKLE, MOJA MILÁ.  Mamina mi povedala, že som sa mala učiť z prednášky na prednášku, ako ona na vysokej (mami a čo ten ťahák na pedagogiku, ktorý máš odložený v spomienkovej krabici?Vieš, tá stokilometrová harmonika vytvorená z poznámok „z prednášky na prednášku?“) Babka mi povedala, že som sprostá jak bota a a ešte aj drevená, lebo neviem opisovať. Ďakujem svojej rodine za podporu a týmto uzatváram tému dejiny žurnalistiky.

Po zdrvujúcom včerajšku som dnes nabrala silu, aby som išla písať diktát z jazykovej kultúry. Na hodinách sme si tie diktáty precvičovali a vždy mi to išlo. Pamätám si, ako som mala len JEDNU JEDINÚ chybu a pán doktor ma pochválil, že tam boli veľmi ťažké slová a som šikovná. K tomu dodal, že jediné ľahké bolo KROKODÍL, a že ktorý debil by tam dal Y. Tak som sa len ticho zosunula zo stoličky a zvyšok hodiny mlčky presedela. Dnes som vyšla zo skúšky s úsmevom na perách – to som ešte nevedela, že môžem mať max SEDEM chýb, aby som vôbec prešla. Aby toho nebolo málo, dnes som sa dotrepala na obed do TT, aby som odovzdala slávnu prezenčku. Pán prof. JUDr.CH.CSc nám zaželal príjemné sviatky a s prezenčkou skupiny SEDEM ma poslal viete kam. Vysvetlila som mu, že som išla život obetovať za ten kus poondeného papiera, ktorý dokazoval moju zodpovednosť, tak nech je taký milý a strčí si ju do tej BILLA tašky (až som samú seba fackala za tú drzosť v tóne hlasu) a viete čo? On si tú prezenčku do tašky strčil a ešte sa na mňa usmial. ANO?!?! Nielen tak pre nič za nič sa volám CHOVANCOVÁ :D.

A inak sa mám fajn a mamine želám VŠETKO NAJLEPŠIE, (keď na mňa zajtra nakričí, že som jej dnes nezagratulovala, mám dôkaz, že nečíta moje denníky – muhaha). A čo sa týka tých zvýraznených SEDMIČIEK v texte, Saši, strč si to tvoje obľúbené číslo napr. do BILLA tašky ale nestrkaj ho mne do života.

DENNÍK VYSOKOŠKOLÁKA- časť 9.

12391228_1210860388929847_4520639718361763768_nPredošlú stredu som zažila nádhernú akciu organizovanú študentmi. Vianočný koncert pre dobrú vec. Mnoho talentovaných ľudí prišlo ZADARMO zaspievať, aby sme vyzbierali peniažky- zadarmo jak zadarmo, veď tie chlebíčky v zákulisí tiež niečo stáli a budeme sa tváriť, že polovicu z nich som nezožrala ja. Mala som tú česť moderovať tento večer. Organizátora som sa spýtala, prečo tam ťahá mňa, prváčku. Vraj aby si ma pedagógovia zapamatali. Myslím, že tí ľudia nikdy nezabudnú na zakoktané dievča rozhadzujúce texty po pódiu – noačo, aj vy ste mali stres, keď ste TO prvý krát robili. Nakoniec všetko dobre dopadlo a ja môžem BEHAŤ po celom okrese so zapnutým youtubom, lebo ahaaa, pozri, som v školských správach,12341601_1210266985655854_6775480532593930444_n (áno, to video má 800 vzhliadnutí, lebo ho všetkým ukazujem.) Moja najlepšia kamoška BEHAŤ nemôže, pretože som ju prinútila fotiť ma vo všetkých uhloch vždy, keď prídem na pódium a tak ju SEKLO – neklamem, fakt chodí po dome v pravom uhle.(To máš za to, že máš doživotné lístky na HEX a ja musím Igorovi stále platiť!)

Ked som minulý štvrtok zdrhala z poslednej prednášky, užívať si ŠŤASTNÉ A LINECKÉ sviaty, vydelila som si počet voľných dní množstvom skúšok a vyšlo mi, že mám dva a štvrť dňa na naučenie sa jedného predmetu. Je streda ráno a podľa výsledku pravdepodobnostného javu som práve dnes nedala tri skúšky – ale veď od zajtra začnem! Naposledy som sa snažila tento ,,školský“ stres zajesť niečím dobrým u mojej tety. Drbla mi po ruke s tým že: ,,Nežer to, to je na Vianoce,“ veď počkaj, keď mi budeš na Štefana volať, že to nemá u vás kto jesť, a či nedojdem s babami na návštevu. Vlastne aj by som rada prišla, (veď taký dobrý štvordňový šalát nieje nikdy zlý), ale moje kamošky držia na sviatky diétu, aby nepribrali. Čo na tom, že bachraté sú už od augusta. Momentálne sa hrabem v príspevkoch ročníkovej skupiny a sú tam samé komentáre -ja,-ja,-ja,-ja,-jaa,-jaaa. Najprv som si myslela, že sa zostavuje prezenčka na nejaký výlet, ale prd makový. To len spolužiaci odpovedajú na otázku: KTO SA EŠTE NEZAČAL UČIŤ. Tento kolegiálny prístup sa mi páči!

1015974_1214809535201599_3462038698332403938_oZbytočne si človek plánuje štúdijné prázdniny, keď v nedeľu nadránom volá mame, aby nachystala chlebíčky, lebo s kamošmi odchádzame z diskotéky a plánujeme u nás pokračovať. (Ak sa zamýšlate, čo by ste spravili vy, keby vám decko zavolalo o siedmej ráno s caterigovou prosbou, berte si príklad z tejto ženy! Len sa ma opýtala, či mi nedrbe a spala ďalej).

Tak vám len želám príjemné trávenie vianočných pokrmov, veľa darčekov, lebo aj tak vám nezežerem tú pózu, že pre vás majú vianky hlbší zmysel. Vy mi želajte čo len chcete a TY, milý JEŽIŠKO, nebuď podozrievavý a ver mojmu bratovi, že ti mojím písmom napísal želanie o lístkoch na celé NoNAME turné.