Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Čo sa vie o nových Avengeroch?

Napísal na 26. apríla 2014

 

article-0-1CA4087200000578-49_634x951

Jeremy Renner ako Hawkeye pri natáčaní jednej zo scén nového filmu

Marvel hrdinovia sa na nás valia z kín v priemere dvakrát za rok. Úspešné filmy o ochrancoch spravodlivosti, ktorým nechýbajú rôzne nadľudské schopnosti či nástroje, sa vracajú v pokračovaniach. V poslednej dobe sme mohli vidieť napríklad Thora 2, či snímku Captain America: Zimný vojak, ktorá nadväzovala na Prvého Avengera. Okrem toho, že Chrisovi Evansovi či Robertovi Downeymu Jr. je poskytnutý priestor na celovečerné sólo v kinách, spoločnosť Marvel delí svoje filmy na niekoľko etáp, ktoré zakončí „tímovou akciou“. Tak ako v lete 2012, aj o rok sa chystá veľké dobrodružstvo so všetkými Avengermi. A štúdio, ktoré film produkuje, je k nám z času na čas také dobrosrdečné a milosrdné, že vypustí do sveta aj nejaké informácie o tom, na čo sa môžeme tešiť…

Film s podtitulom „Age of Ultron“ bude mať pod režisérskou taktovkou Joss Whedon, ktorý brilantne zvládol aj prvú spoločnú akciu. O hudbu sa postará Brian Tyler – ten stál za hudbou k Iron Manovi 3Thorovi, ale napríklad aj k sérii Expendables. Hlavného záporáka stvárni James Spader (v poslednom čase videný napríklad v seriáli Bostonské zločiny). Na pár chvíľ sa vo filme objaví aj Barón Wolfgang von Strucker, ďalší záporný hrdina, ktorý sa v organizácii Hydra pohybuje pekne vysoko.

Avengers-Age-of-UltronAby sme sa neustále netočili len okolo rovnakých kladných hrdinov, oživená vraj bude aj umelá inteligencia J.A.R.V.I.S., známy ako hlas brnenia Tonyho Starka. V zhmotnenej podobe to bude Vision, zelenožltý robot v podaní Paula Bettanyho. Scarlett Johansson ako Čierna vdova zrejme nedostane vlastný film, a tak sa objavili hlasy, ktoré volali po väčšom priestore pre ženské hrdinky. Možno ich (aspoň na chvíľu) umlčí nasadenie Elizabeth Olsen v role Scarlet Witch.

Avengers: Age of Ultron zatiaľ nemajú stanovenú premiéru na Slovensku, nedá sa však očakávať, že by sa konala niekedy neskoro po tej americkej. A tá je naplánovaná na posledný aprílový deň budúceho roka.

 

Napísal: Ján Janočko


Pokračovať v čítaní