Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Členovia Two Door Cinema Club prišli o hlavy!

Napísal na 25. apríla 2013

Kapela Two Door Cinema Club zverejnila pred dvoma dňami videoklip k ich najnovšiemu singlu Handshake. Táto skladba je už v poradí štvrtou piesňou, ktorá reprezentuje ich najnovší album Beacon.

Videoklip dostal naozaj netradičnú podobu. Všetci členovia sa v ňom totiž stali bowlingovými guľami. Video nás totiž prenesie do sveta bizarnej reality, kde sa sťaté hlavy ľudí stávajú živými guľami, ktoré sa potom využijú pri podivnom bowlingovom zápase.
Podľa tohto popisu znie nové video Two Door Cinema Club skôr ako zlý horor, nie je však tomu úplne tak. Režisér Sam Pilling prišiel s veľmi zaujímavým a hlavne vtipným spracovaním témy, ktorá na prvý pohľad so skladbou vôbec nesúvisí.
Videoklip si našiel už mnohých odporcov, ktorí ho vraj nepochopili a považujú ho za príliš kontroverzný, ostatní sa naopak tešia skvelému humoru všetkých členov a nevedia sa dočkať, kam trojicu Alex, Sam a Kevin dostane ich videoklip nabudúce.

Pozrite si video k ich najnovšiemu singlu Handshake a posúďte sami mieru kreativity či kontroverznosti tohto klipu.

Two Door Cinema Club je indie rocková kapela zo Severného Írska, ktorá má na konte dva úspešné albumy Tourist History a Beacon. Skupinu preslávil najmä ich prvý singel What You Know, ktorým sa Two Door Cinema Club nezmazateľne zapísali na popredné miesta indie rockovej scény.
Trojica v zložení Alex Trimble, Sam Halliday a Kevin Baird si momentálne užíva svoje svetové turné, naživo sme ich mali možnosť vidieť aj u nás na Slovensku či v Českej republike. Minulé leto sa predstavili na festivaloch Pohoda a Rock For People, tento rok sa do Českej republiky vrátili znova a odohrali tu 26. februára koncert v pražskom Lucerna Music Bare spolu s kapelami Dog Is Dead a The 1975.

Text: Lenka Molnárová
Video: www.youtube.com