Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Celeste Buckingham a Majk Spirit s novým singlom!

Napísal na 3. mája 2013

Celeste Buckingham a Majk Spirit patria bezpochyby medzi momentálne najúspešnejších interprétov v našich končinách. Necelé dva roky od ich poslednej spolupráce na skladbe „Ja a Ty“ sa stretli opäť v štúdiu a nahrali nový anglicko-slovenský duet. Premiéra potencionálneho hitu roka prebehla práve dnes, kedy Celeste Buckingham oslavuje 18. narodeniny. Ich nový spoločný singel „I Was Wrong“ sa už čoskoro dočká aj videoklipu, ktorého premiéra prebehne na spoločnom koncerte v Bratislave.

Aktuálny Strieborný Slávik a Osobnosť televíznej obrazovky za rok 2012 Celeste Buckingham a Majk Spirit, ktorý je Najlepší československý interpret podľa MTV Europe Music Awards 2012, sa predstavia na spoločnom koncerte v Bratislave, ktorý sa uskutoční 31. mája v Refinery Gallery. Lístky sú už v predaji v sieti Ticketportalpričom prvých štyristo lístkov sa predáva za špeciálnu cenu 10€. Pre fanúšikov je aj možnosť zakúpiť si VIP lístky v cene 100€. Tie obsahujú nielen vstup na samotný koncert, ale aj vstup na afterparty, stretnutie s oboma interprétmi a taktiež dovoz a odvoz na akciu.

ScreenShot2013-05-03at115931AM_zpsf3767371

Videoklip sa natáčal minulý mesiac v USA pod režisérskou aktovkou Jiřího Marshala, ktorý spolupracuje napríklad s českou kapelou Charlie Straight. Napriek náročnosti natáčania mali z neho dobrý pocit obaja interpreti. „Natáčanie s Celeste malo super atmosféru, napriek tomu že bolo fyzicky náročné. Bolo tam mnoho komplikovaných scén, na púšti vo veľkých horúčavách alebo naopak v studenom Pacifiku. Bol som prekvapený, aká bola Celeste statočná. Do klipu bolo vložené množstvo energie. Spravili sme silnú a výnimočnú skladbu, ktorá si zaslúži výnimočné vizuálne spracovanie,“ hovorí Majk. „Bol to úžasný zážitok. Najťažšie boli pre nás náhle zmeny počasia. Jeden deň bolo veľmi horúco, nakrúcali sme na púšti a ďalší deň bola zase zima, keďže sme nakrúcali v oceáne. No, páčilo sa mi, že to bolo náročné. Ja aj Majk sme do toho nakrúcania dali veľa energie. Chceli sme spolu vytvoriť niečo jedinečné, niečo iné a niečo, čo naozaj vysvetlí význam piesne,“ dodáva Celeste.

Celeste Buckingham v minulom roku dobyla slovenský i český éter megahitom „Run Run Run“, ktorý bol tretím a zároveň posledným singlom z jej debutového albumu „Don’t Look Back“. Bývalá finalistka Česko-Slovenskej Superstar aj vďaka tomuto úspechu momentálne žije a študuje v USA, kde pracuje na novom materiáli, ktorý by už čoskoro mala vydať celosvetovo. Majk Spirit, člen skupiny H16, sa do povedomia dostal vďaka jeho sólovému albumu „Nový Človek“. Jeho prvá várka sa takmer okamžite vypredala a album sa na Slovensku za predaj dočkal platinového ocenenia. Celkovo Spirit z albumu vydal sedem úspešných singlov. Aktuálne pracuje na treťom albume so skupinou H16, s ktorou plánujú návrat na hudobnú scénu.

Text: Dušan Marko

Foto: Jiří Marshal


Pokračovať v čítaní