Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Do kín prichádza mrazivý príbeh z Ruska

Napísal na 2. mája 2013

Február 1959. Expedícia ruských študentov sa vydáva na výlet do severného Uralu. Z desaťčlennej expedície sa vráti len jeden z nich. Zdravotné problémy mu zachraňujú život. Zvyšných deväť dobrodruhov zomiera strašidelnou a nevysvetliteľnou smrťou v krutom mraze. Viac ako 50 rokov po tejto udalosti sa na miesto vydáva partia amerických študentov, ktorú dodnes nevyjasnené úmrtia fascinujú natoľko, že sa rozhodne ísť cestou ich predchodcov. Nuž, asi je jasné, že to nebude najšťastnejší nápad ich života…

O čo pôjde?

Thriller fínskeho režiséra Rennyho Harlina (Cliffhanger, Smrtonosná pasca 2) je založený na skutočzahada_hory_mrtvych_plakatných udalostiach. Na skutočne skutočných, nie ako kdejaké dnešné horory, ktoré vás len chcú postrašiť. Expedícia na „Horu mŕtvych“ sa naozaj uskutočnila a vysvetlenie príčin jej „neúspechu“ sú dodnes neobjasnené. Film Záhada hory mŕtvych (Dyatlov Pass Incident) sa nám pokúsi podať jednu z možných teórií (aj keď poriadne pritiahnutú za vlasy) , čo sa vtedy vlastne odohralo.  UFO? Testy armády? Paktovanie so Západom? Yeti? Nechajte sa prekvapiť… Viac o udalosti si môžete prečítať napríklad tu.

Aké to bude?

V posledných rokoch sa do módy dostalo natáčanie filmov na „amatérsku kameru“ a ani táto snímka nie je výnimkou. „Reálni“ ľudia, skutočné „ľadové“  podmienky a banda zábavychtivých Američanov. No viete si predstaviť lepší námet na dobrý desivý príbeh?

Pre koho je to určené?

Záhada hory mŕtvych poteší fanúšikov paranormálnych javov, bubákov, nejasných nočných záberov, ruskej zimy a americkej naivity. Ak nemáte strach, určite si na to skočte do kina.

Text: Ján Janočko

Video: www.youtube.com